Zimski sportovi

Medveščak šokirao Slovence

Goran Markuš • utorak, 22.12.2009.

Nakon pomalo klimavog ulaska u utakmicu hokejaši Medveščaka sjajno su odradili svoj dio posla i na krilima poluozlijeđenog kapetana, Alana Letanga, upisali su vrlo važnu 14. ovosezonsku pobjedu protiv direktnog protivnika za osmo mjesto u ukupnom poretku, slovenske Olimpije...

Usprkos brojnim problemima, posebice s obrambenim igračima, Medveščak je sjajno odradio ljubljanskih 60 minuta i novom pobjedom ponovno je pobjegao domaćoj Olimpiji na sasvim solidnih pet poena razlike u ukupnom poretku EBEL lige.

Već od samog početka domaćin je, očekivano, preuzeo kontrolu i u nekoliko navrata priprijetio našem Robertu Kristanu, no svoju veliku šansu dobivaju u četvrtoj minuti kad suci našeg Mikea Prpicha šalju na dvominutno "hlađenje". Pruženo su znali iskoristiti i dvojac Banham - Mitchell sjajno proigrava Boštjana Goličiča koji zabija za vrlo rano vodstvo Tilia Olimpije.

Vezane vijesti

Kako se mnogo toga ne mijenja niti nakon pogotka domaćin igrača više ponovno dobiva četiri minute kasnije, no ovog puta hokejaši Olimpije nisu se najbolje snašli i rezultat se do povratka Miroslava Brumerčika ne mijenja. Upravo suprotno, skoro isključenje Aleša Mušiča naši Medvjedi sjajno koriste i preko poluozlijeđenog kapetana, Alana Letanga, u 16. minuti utakmice dolaze do velikog izjednačenja.

Međutim, pravom prekretnicom pokazala se druga trećina u kojoj odličnom Kristanu niti nakon 16. udarca u 20 minuta igre pak ne bježi iza leđa što naši Medvjedi sjajno koriste i već u petoj minuti zahvaljujući izuzetno raspoloženom Alanu Letangu dolaze do prvog vodstva u utakmici. Na našu žalost svega minutu kasnije počinju i novi problemi Medveščaka.

Naime, u 27. minuti susreta Heerema dobiva isključenje na dvije minute da bi četiri minute kasnije punih deset minuta zbog svađe dobio Joel Prpic omogućivši domaćoj Olimpiji da se prilično brzo i bezbolno vrati u utakmicu. Na sreću brojnih Medveščakovih obožavatelja domaćin se ipak ne snalazi baš najbolje. Upravo suprotno, već spominjani Heerema sjajno pronalazi Aarona Foxa koji uoči posljednjeg kratkog predaha zabija za velikih + 2 Medvjeda.

Iako je "tih" ulazak u posljednju trećinu obećavao mirnu i uspješnu završnicu za naš Medveščak domaćin na najbolji mogući način koristi isključenje Johna Hećimovića i preko Brendana Yarema u 53. minuti ponovno dolaze na tek gol zaostatka. Točku na "i" stavio je niti manje niti više već večeras sjajan zagrebački kapetan, Alan Letang, koji svojim trećim golom u 56. minuti osigurava vrlo važnu, 14. ovosezonsku pobjedu naših Medvjeda.

Kako domaćin više nije imao drugih opcija nešto više od minute prije kraja iz igre vade svog golmana što Medvjedi znaju iskoristiti i nakon prve gužve pak se našao kod Heerema koji zabija za konačnih, visokih 2:5 zagrebačkog Medveščaka.

• Obrisan korisnik23.12.2009. u 15:07
    Na 2:4 su, sretno za nas, povisili sami zmajčeki, nakon promašaja Hečimovića. Naravno to nitko to ne spominje niti ovdje niti u bilo kojem drugom izvještaju. Koga zanima, evo linka gdje možete vidjeti sve golove: http://www.sport-tv.si/novice/video-olimpija-medvescak-2-5/ Glede tekme i rezultata... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.12.2009. u 22:35
    Kristan je imao 44 obrane :)
  • Obrisan korisnik22.12.2009. u 22:19
    sad još pobjedit Albu...a i Villach igra u Salzburgu... moguće i 1 bod do 7. mjesta
  • Obrisan korisnik22.12.2009. u 21:55
    Svaka čast majstori!!! Kapetan je zakon!!!