Oprostili se Pollini i Nikola Pokrivač

Antonija Pavlić • utorak, 22.12.2009.

U nedjelju i ponedjeljak odigrane su preostale utakmice šesnaestine finala 39. Kutije šibica. Malo iznenađenje priredio je gost iz BiH MNK Communicare Handy, koji je eliminirao jednog od favorita, Pollin. Od natjecanja se oprostio i Nikola Pokrivač s momčadi Zupčanici Habuš - Pizzeria Kaktus, od koje je bolja bila Fortuna Promotionplay...

Kompletirani su parovi osmine finala 39. Kutije šibica. U prvom susretu u nedjelju o prolazu u sljedeće kolo odlučivalo se u raspucavanjima, nakon što su Pollini i MNK Comunicare-Handy u regularnom dijelu utakmice odigrali 3:3.

Goste iz BiH u vodstvo je doveo Dragan Stanković u 4. minuti, no Mladen Alajbeg ubrzo je sve vratio na početak. Minutu prije kraja prvog poluvremena Pollini je preko Dinka Trebotića i poveo, a potom se ponovno dogodio prekret, Siniša Mulina svoju je momčad u razmaku od samo četiri minute doveo u prednost. Tri minute prije kraja regularnog dijela igre Denis Mijatović pogodio je za izjednačenje i pristupilo se izvođenju sedmeraca.

Prvi udarac iskoristio je Maid Ramić, a za hrvatskoga predstavnika pogodio je malonogometni reprezentativac Frane Despotović. Enez Crnalić i Mirko Hrgović "razmijenili" su pogotke u drugoj seriji, no posljednji pokušaj Pollinija, udarac Andrije Bodanovića obranio je Dragan Stanković i u daljnju fazu natjecanja uveo momčad iz BiH.

U ponedjeljak su, pak, odigrane tri utakmice, no niti jedna nije ponudila previše uzbuđenja i neočekivanih ishoda. Moderni i prijatelji zgodicima Renata Pilipovića, Nina Bule i Darija Jerteca, te autogolom Igora Pehara svladali su MNK Karaka-Ultrase, a jedine golove u poraženoj momčadi postigli su Mile Pehar i Pero Stojkić.

U ruletu sedmeraca od turnira se u šesnaestini finala oprostio i Nikola Pokrivač sa svojom momčadi Zupčanici Habuš - Pizzeria Kaktus. Bolja od njih bila je Fortuna Promotionplay; ekipa koja se uglavnom sastoji od bivših i sadašnjih hrvatskih malonogometaša.

Najuvjerljiviju pobjedu ove faze natjecanja ostvarila je Pizzeria Fianona_Marcomatic, pod čijim se imenom zapravo skriva hrvatski malonogometni prvak Potpićan 98. Mrežu Bistroa Bačvice iz Ježdovaca Labinjani su pogađali čak devet puta. Dva puta u strijelce su se upisali Alen Lalić i Ivan Rančić, a konačnom rezultatu pridonijeli su i Patrik i Keven Drndić, Dalibor Radusin, Milan Kljunić i Sanel Bojkić.