Zimski sportovi

Medveščak pao teže od očekivanog

Borna Rupnik • nedjelja, 20.12.2009.

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka upisali su i drugi poraz na kratkoj austrijskoj turneji. Nakon visokih 1:7 u Beču, pali su i u Salzburgu, ali su s obzirom na izostanke favoriziranom domaćinu pružili vrlo dobar otpor...

Samo dva dana nakon teškog poraza u glavnom gradu Austrije Medveščak je čekalo novo iskušenje - gostovanje kod Red Bulla iz Salzburga. Zagrepčani su na noge najskupljoj momčadi lige izašli bez trojice braniča, kapetana Alana Letanga, ozlijeđenog Robbyja Sandrocka i kažnjenog Conrada Martina.

Stoga je trener Ted Sator morao puno kombinirati sa sastavom, ali nije uspio zaustaviti početne nalete Red Bulla. Aaron Fox je morao na klupu za kažnjene nakon samo jedne odigrane minute, a iako su se Medvjedi obranili, sljedeće ih je isključenje koštalo pogotka.

Vezane vijesti

Dvije minute kazne odrađivao je Mike Prpich, a Marco Pewal, Thomas Koch i strijelac Kelsey Wilson kombiniraju za vodstvo Austrijanaca.

Na 2:0 povisio je Jonathan Filewich u 13. minuti susreta i činilo se da utakmica polako bježi iz Medveščakovog dosega. No, hrvatski se predstavnik odbio predati.

Nepunu minutu nakon Filewichevog zgoditka Brad Smyth upisuje asistenciju, a Joel Prpic smanjuje na 2:1, da bi u 19. minuti Smyth postao i strijelac nakon akcije Jeffreya Heereme i Andyja Serticha. Tako se u drugu trećinu ušlo s 2:2 na semaforu.

Narednih 20 minuta igralo se prilično ravnopravno, s po tri isključenja sa svake strane, no mreže se nisu tresle. Ključni se trenutak zbio na otvaranju treće trećine, kada Andreas Wiedergut i Alexander Korner namještaju pobjedonosni pogodak Alexandru Feichtneru.

Medveščak je do kraja utakmice proveo još šest minuta s igračem više na ledu, u samoj završnici je izašao i Robert Kristan, ali pak nije htio iza leđa Reinharda Divisa. Red Bull je osvojio dva boda s kojima će ostati u borbi za prvo mjesto, dok Medvjedi ostaju osmi, s tri boda prednosti nad Olimpijom. Sljedeću utakmicu igraju upravo u Ljubljani.