Zimski sportovi

KAC prejak na domaćem terenu

Martina Oštrić • petak, 11.12.2009.

Nakon briljantne pobjede nad Grazom, hokejaši Medveščaka doživjeli su novi poraz. U 31. kolu od Medvjeda su bolji bili aktualni prvaci KAC iz Klagenfurta, a utakmica je završila rezultatom 4:1...

Premda su Medvjedi s KAC-om imali pozitivni omjer od 2:1 u pobjedama, u Klagenfurt su otputovali s nadom u revanš za dosadašnji najteži poraz u ligi. KAC ih je, naime, u prvoj utakmici pobijedio s čak 7:0, te su se, nakon dobre partije s Grazom nadali da će se pozitivni niz nastaviti. No to se, nažalost, nije dogodilo.

Domaća momčad svoje je napade okrunila već u sedmoj minuti, kada preko Dietera Kalta dolazi do vodstva. U dvije minute isključenja Davida Schullera Medveščakovi igrači nisu uspjeli izjednačiti rezultat, te ih je kazna stigla u 18. minuti. Paul Schellander na asistenciju Markusa Pirmanna ponovno pogađa Kristanovu mrežu, te domaćoj momčadi donosi lagani predah pred odlazak na odmor.

Vezane vijesti

Druga trećina donosi i nešto bolji Medveščak. Isključenje Manuela Geiera koriste Guidarelli, Martin i Hećimović, od kojih posljednje spomenuti i smanjuje rezultat. No tada gosti upadaju u "crnu rupu". U deset minuta drugog perioda zaredala su se isključenja čak četvorice Medvjeda, unatoč čemu se gostujuća momčad ipak uspjela obraniti. No 37. minuta donosi novu akciju Pirmanna i Thomasa Hundertpfunda iz koje na 3:1 svojim drugim pogotkom na utakmici povisuje Paul Schellander.

Posljednja dionica utakmice donosi i posljednji KAC-ov gol u mreži Roberta Kristana. Jeffrey Tory na asistenciju Johannesa Kirisitsa i Davida Schullera donosi konačnih 4:1. Do kraja utakmice Medveščak je uspio skupiti još 2+10 minuta Chrisa Powersa i isključenje Conrada Martina, no do promjene rezultata nije došlo.