Zimski sportovi

Medvjedi ludim preokretom srušili Linz!

Krešimir Ferlak • petak, 04.12.2009.

Hokejaši Medveščaka u 28. su kolu EBEL lige odigrali odličnu utakmicu te se iz Linza vratili s dva nova boda. Medvjedi su poveli, pa gubili sa čak tri razlike, da bi slavili u produžetku pogotkom Jeffa Heereme, koji je odabrao pravi trenutak za prvi gol u dresu Medveščaka!

Medveščak je već slavio u Linzu, u drugom kolu prvenstva, a prije par dana su bili bolji i kod kuće. Uz to imaju jedan poraz od Black Wingsa u Domu sportova, tako da se može reći da naš predstavnik vrlo solidno igra protiv današnjih domaćina. No, bilo je jasno da će za novi podvig trebati odigrati utakmicu gotovo bez pogreške. Bio je to susret pun preokreta, u kojem je publika mogla uživati.

Zanimljivost je da je trener Ted Sator odlučio odmoriti prvog vratara, Roberta Kristana, a na vrata je stao mladi Slovenac Gašper Krošelj. Inače, Medvjedi su i dalje bez Robbya Sandrocka, ali bolesni Mike Prpich je ipak stisnuo zube i zaigrao.

U prvih desetak minuta vidjeli smo dva isključenja, po jedno sa svake strane i to je jedino što treba izdvojiti iz te dionice susreta. Do kraja perioda pritisak domaćina se pojačao, ali pogodaka nije bilo. Treba reći da se istaknuo Krošelj na vratima Medveščaka, koji je već u prvih dvadeset minuta imao 17 obrana. Naš predstavnik je u prvom periodu uputio osam udaraca na gol Linza, ali sve pokušaje obranio je golman domaćih, Alex Westlund.

Otvaranje drugog perioda ipak je donijelo promjenu rezultata, i to u korist Medveščaka. Nakon samo 45 sekundi igre u nastavku pogodio je John Hećimović, nakon akcije T.J. Guidarellija. U sljedećih desetak minuta naši su igrači napravili dva prekršaja, ali obrana predvođena Krošeljom riješila je te situacije. Pritisak domaćih ipak nije jenjavao, a obrana Medveščaka kapitulirala je u 34. minuti kada je zabio Daniel Oberkofler.

Nažalost, taj pogodak je dao krila domaćim igračima, kao što im i nadimak kaže, i ubrzo su preokrenuli rezultat. Prošlo je manje od dvije minute nakon izjednačenja kada je zabio Brad Purdie i Linz je poveo. Tim rezultatom je završio drugi period, a dobro je da pomalo šokirani Medveščak nije primio još koji pogodak do kraja trećine. Ovako, rezultat je ipak otvoren i zadnjih dvadeset minuta nudi priliku za potpuni povratak u utakmicu.

Nastavak je počeo u stilu završetka druge trećine. Već nakon dvije i pol minute igre Purdie je svojim drugim pogotkom večeri povisio na 3:1, a četvrti pogodak Linza djelo je Markusa Iberera u 45. minuti. Taj je pogodak postignut kada je Linz imao igrača više na ledu. Medveščak je nakon toga ipak pokazao zube i u samo tri minute postigao tri pogotka i vratio se u utakmicu!

Prvo je zabio najbolji strijelac Medvjeda, Mike Ouellette, a ubrzo nakon njega precizan je i Andy Sertich i rezultat je smanjen na 4:3. Odmah nakon toga Ouellette postiže drugi pogodak večeri i izjednačuje rezultat. Treba napomenuti da je kod oba Ouelleteova pogotka asistenciju upisao Guidarelli.

U zadnjih deset minuta tako se krenulo u egalu, a samopouzdanje je svakako bilo veće kod Medveščaka, koji se zaista sjajno vratio u susret! Golove do kraja trećine ipak nismo vidjeli i utakmica je otišla u produžetak. Medveščak je tako osvojio barem bod, a u narednih pet minuta i eventualnim penalima tražio drugi i - pronašao ga!

Linz je zaradio isključenje, a Medveščak je iskoristio situaciju 4 na 3 i pogotkom Jeffa Heereme uzeo pobjedu. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Medveščaka, ali zasigurno će ga dugo pamtiti!

Još jedna fantastična predstava Medveščaka i možda ponajboljih petnaestak minuta u cijeloj sezoni! Vratiti se nakon tri pogotka zaostatka i to protiv druge momčadi lige na njihovom ledu je pravi podvig i dokaz da Medvjedi mogu igrati protiv svih! Još jednom – bravo Medvjedi!