Zimski sportovi

NHL: Ottawi i Vancouveru novi bodovi

Tomislav Pacak • petak, 27.11.2009.

U dvije noćas odigrane NHL utakmice slavili su domaći sastavi. Vancouver je bio siguran protiv Los Angelesa, dok je Ottawa nešto teže, ali slaže, pobijedila Columbus...

Senatorsi su, naime, Blue Jacketse pobijedile jednim pogotkom razlike, a taj odlučujući gol šest minuta prije kraja utakmice zabio je Nick Foligno. Poveli su, inače, gosti pogotkom Huseliusa krajem prve trećine, no manje od minutu trebalo je Ottawi da izjednači preko Jasona Spezze.

Uspješnu večer za kanadske klubove upotpunio je Vancouver koji je s 4:1 svladao Kingse. Sjajan je bio Henrik Sedin, koji je dobar dio ljeta proveo vježbajući "faceoffe", da bi protiv Kraljeva dva puta nakon njegovog dobivenog bulija Canucksi zabili golove - jednom sam Sedin, a jednom Burrows. Za domaće su još zabili Glass i Welwood u praznu mrežu, dok je jedini strijelac za LA bio Simmonds.

NHL, 26. studenoga: Vancouver - LA Kings 4:1, Ottawa - Columbus 2:1.