Riveru ni Monumental ne pomaže

Maja Giljanović • ponedjeljak, 28.09.2009.

River Plate je i nakon šestog kola Aperture ostao tek na jednoj pobjedi. Gimnasia je u posljednjih 15-tak minuta nadoknadila 0:2 i s Monumentala iščupala bod. Boca je, pak, izgubila i treću utakmicu, ovog puta u gostima protiv Estudiantesa...

River Plate je na svom Monumentalu protiv Gimnasije vodio 2:0 golovima Villalbe (42.) i Buonanottea (53.), ali je prokockao svoju tek drugu pobjedu u Aperturi. Gosti su u posljednjih 15-tak minuta golovima Ormena (74.) i Cuevasa (87.) iščupali bod.

Boca je i sama i dalje samo na jednoj pobjedi. U 7. su kolu gostovali protiv Estudiantesa i izgubili. Calderon je vodeću momčad Aperturea u vodstvo doveo u 12. minuti, Palermo je izjednačio u 47., ali veselje gostiju je naprasno samo tri minute kasnije prekinuo Perez.

Rosario je nakon četiri pobjede i jednog remija prvi put izgubio. Colon im je zadao udarac usred Gigante de Arroyita i slavio golom Nieta u 27. minuti. Bod sada Rosario na četvrtom mjestu zaostaje iza Veleza i Banfielda koji su pobijedili "fenjeraša" Huracan (2:0 Cristaldo dvaput) i Newell's Old Boys.

Gosti su poveli u 70. golom Sancheza samo da bi u 71. Silva izjednačio iz jedanaesterca, a već u 72. grogirani izjednačenjem Newell's dotukao Rodriguez.

Chacarita je nakon pet uzastopnih poraza žrtvu pronašla u Arsenalu, ubilježila prvu pobjedu (3:0) i uspela se na 18. mjesto.

Apertura, 6. kolo:
Estudiantes - Boca Juniors 2:1, River Plate - Gimnasia La Plata 2:2, Rosario - Colon 0:1, Velez - Huracan 2:0, Banfield - Newell's Old Boys 2:1, Tigre - San Lorenzo 2:3, Godoy Cruz - Argentinos Juniors 2:4, Chacarita - Arsenal 1:0, Atletico - Lanus 2:2, Racing - Independiente 1:2