Crna Gora pala u završnici

Branimir Korać • utorak, 21.07.2009.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina u drugi krug natjecanja na Europskom prvenstvu krenula je pobjedom protiv Crne Gore 76:70. U izjednačenom dvoboju Hrvatska je slavila u završnici zahvaljujući mirnoj ruci na liniji slobodnih bacanja...

HRVATSKA - CRNA GORA 76:70 (15:22, 33:35, 55:52)

EP U20, skupina F, prvo kolo

Hrvatska: Radić 0, Nakić 0, Vragović 18, Bogdanović 13 (5 skokova), Kraljević, Oštrić 7, Delaš 8, Hajdić 5, Marčinković 2 (6 skokova), Karlović 12, Blažević, Bilan 11 (6 skokova). Trener: Darko Kunce.

Crna Gora: Stojanović 1, Đoković 17 (5 ukradenih), Savović 0, Lalić 4 (5 skokova, 4 ukradene), Šehović 19 (6 skokova, 5 ukradenih), Vučević 16 (5 blokada, 4 skoka), Miljanić, Šutulović, Barović 8 (4 skoka), Patković, Lopičić, Ivanović 5. Trener: Dejan Radonjić.

Šut za dva: Hrvatska 22/38, Crna Gora 16/22

Šut za tri: Hrvatska 8/25, Crna Gora 7/22

Slobodna bacanja: Hrvatska 8/11, Crna Gora 17/23

Skokovi: Hrvatska 30 (19+11), Crna Gora 25 (21+4)

Asistencije: Hrvatska 11, Crna Gora 10

Osvojene lopte: Hrvatska 6, Crna Gora 12

Izgubljene lopte: Hrvatska 17, Crna Gora 20

Blokade: Hrvatska 2, Crna Gora 5.

Drugi krug natjecanja na Europskom prvenstvu do 20 godina Hrvatska je otvorila pobjedom protiv Crne Gore 76:70. U teškom dvoboju za našu reprezentaciju prve minute na ovom natjecanju upisao je i Mario Delaš, a Hrvatska je posao odradila kako smo i priželjkivali.

Crna Gora je prema očekivanjima pokazala kako je vrlo dobar i neugodan protivnik, ali na kraju je Hrvatska slavila i trenutno drži prvo mjesto u svojoj skupini drugog kruga s omjerom 2-1. Obzirom da šestoplasirana momčad ima omjer 1-2, ništa još nije sigurno po pitanju prolaza.

Početne minute pripale su našoj reprezentaciji koja je sve do posljednjih minuta prve četvrtine imala prednost i vodila 13:10. Tada Crna Gora radi seriju 12:2 i prvu dionicu završava s vodstvom 22:15.

Nakon šest minuta igre u drugoj četvrtini prednost Crne Gore iznosila je 35:24, no u posljednje četiri minute Hrvatska izgleda puno bolje i serijom 9:0 vraća se na minus dva uoči drugog poluvremena.

Odmah na startu drugog poluvremena uslijedila je nova hrvatska serija koja našu reprezentaciju vodi na 45:38. Ipak, nije Hrvatska uspjela zadržati mirnoću u završnici. Šehovićevom tricom Crna Gora je na 30 sekundi do kraja smanjila na 70:68, ali ipak mirna ruka Karla Vragovića na liniji slobodnih bacanja donosi Hrvatskoj pobjedu.

U našem sastavu Karlo Vragović ubacio je 18 poena, a Bojan Bogdanović dodao je 13 poena i pet skokova. Kod poraženih 19 poena i šest skokova upisao je Sead Šehović, a 17 poena i pet ukradenih lopti dodao je Nikola Đoković.