Juventus 4:2 Milan
Milan

Juventus sa stilom

Ivana Spahija • nedjelja, 14.12.2008.

Izravni dvoboj za "prvu pratilju" Intera, ujedno i derbi 16. kola Serie A između Juventusa i Milana, završio je velikom pobjedom Stare dame s rezultatom 4:2. Gosti iz Milana su u dva navrata hvatali vodstvo Juventusa, ali su u konačnici ipak morali potpisati kapitulaciju...

Dugoočekivani derbi između drugoplasiranih Juventusa i Milana na torinskom Olimpijskom stadionu završio je po mnogima očekivano - pobjedom Juventusa. Izabranici Claudija Ranierija nadigrali su Milan u susretu koji je završio rezultatom 4:2, iako ni gosti nisu bili potpuno bez odgovora na dobru igru momčadi iz Torina. Pokušavali su Rossoneri doći barem do boda, ali se "stroj" Juventusa ipak pokazao prejakim i crno-bijeli su zasluženo slavili pobjedu. Naš Dario Knežević zbog ozljede nije konkurirao za sastav Juventusa.

Od početka su nogometaši Juventusa krenuli po pogodak i nisu dugo trebali čekati na njega. U 16. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćine zbog prekršaja Jankulovskog nad Del Pierom, a sam kapetan Juventusa je s bijele točke poslao neobranjivu loptu u mrežu Abbiatija za vodstvo Stare dame od 1:0.

Nije se predugo čekalo na odgovor Milana, koji je odmah nakon primljenog pogotka krenuo po izjednačenje. Igrala se 31. minuta, Kaladze je s lijeve strane ubacio za Ronaldinha, a brazilski čarobnjak idealno asistirao za Pata, koji je matirao Manningera i poravnao rezultat na 1:1.

Taj je rezultat na semaforu svijetlio samo četiri minute, Del Piero je izveo udarac iz kuta, a Chiellini glavom pospremio loptu u mrežu Milana i Staroj dami donio novu prednost od 2:1. Nalet Juventusa trajao je i dalje, domaćini kao da su krenuli i po treći pogodak koji bi (vjerojatno) riješio pitanje pobjednika. To im se ostvarilo u 41. minuti, De Ceglie je potpuno izigrao gostujuću obranu i dodao za Amaurija, koji nije imao težak zadatak pospremiti loptu u mrežu za vodstvo domaćina od 3:1.

Nogometaši Milana su se i dalje odbijali predati, tako se u 56. minuti mreža Juventusa ponovno tresla. Projektil Ambrosinija iz daljine je "očešao" Chiellinija na putu prema mreži Manningera i unio rezultatsku neizvjesnost u susret. Deset minuta nakon toga Rossoneri su ostali s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona put svlačionice morao Zambrotta.

Juventusu nije trebalo dugo da iskoristi brojčanu nadmoć na terenu, tako je u 69. minuti Amauri nakon duplog pasa sa Sissokom ponovno pronašao put do mreže Abbiatija i postavio rezultat na konačnih 4:2 za pobjedu Juventusa koja ga ostavlja samog na drugom mjestu na ljestvici, i dalje sa šest bodova zaostatka za vodećim Interom. Milan se spustio na četvrto mjesto na ljestvici, prešla ga je momčad Napolija koja ima isti broj bodova kao crveno-crni, ali i bolju gol razliku.