Roma se i dalje blamira

Zoran Zdelar • srijeda, 24.09.2008.

Roma bilježi još jedan posrtaj, dok je Milan uz poteškoće stigao do nova tri boda, baš kao i Inter. Juventus je kažnjen zbog brojnih propuštenih prilika te su ovog puta osvojili tek bod...

Kriza Rome ove sezone nastavlja se novim teškim posrtajem u prvenstvu. Činilo se da je Roma pobjedom od 3:0 napokon pronašla izlaz iz loše forme, no bio je to očito samo lažan signal prije novog debakla. Nogometaši Rome ovog su puta poraženi na gostovanju kod Genoe.

Loše po Romu krenulo je od samog početka s obzirom da su domaćini slavili pogodak nakon samo četiri minute igre. Romu na koljena bacio je tom prilikom Sculli, no gosti se ipak nisu htjeli tako brzo predati, pa su stigli i do izjednačenja u 28. minuti preko De Rossija.

Genoa je bila nešto bolja momčad, a to i potvrđuju pogotkom Milita u 61. minuti, a lošim vijestima za Romu tu nije bio kraj. U 69. minuti zbog drugog žutog kartona iz igre im je isključen i njihov jedini današnji strijelac, De Rossi. U samoj završnici utakmice konačni udarac Romi zadaje Milito svojim drugim pogotkom za (iznenađujućih?) 3:1. Jurić je također bio svih 90 minuta na terenu protiv Rome, a u 75. minuti je i opomenut žutim kartonom.

Među talijanske gigante koji ovu srijedu neće pamtiti po najboljem smjestio se i Juventus, koji je uspio tek remizirati u dvoboju s Catanijom na domaćem terenu. Juventus je u vodstvo stigao u 16. minuti nakon što je Giovinco fantastično nabacio s boka, a u kaznenom je prostoru spreman bio Amauri koji zabija glavom za 1:0.

Juve je dominirao, nizao je prilike, čak su ukupno 22 puta pucali u smjeru protivničkog pogotka, no na kraju su bili kažnjeni zbog brojnih promašaja. U 68. minuti Plasmati je uspio izjednačiti zahvaljujući neopreznosti u domaćoj obrani. Juventus je pokušao ponovno stići do vodstva, no nisu uspjeli i mogu žaliti za brojnim izglednim prilikama koje su imali još kad su vodili.

Milan je uspio stići do svoje druge ovosezonske prvenstvene pobjede, no Carlo Ancelotti nije imao nimalo lak zadatak. Reggina je pokazala zube i Milanu te su ih jedno vrijeme držali u šaci, no ipak nisu izdržali do kraja utakmice. Seedeorf je u 24. minuti proigrao Borriella, koji neometan uspijeva dovesti Milan u vodstvo.

Nisu bezopasni bili ni nogometaši Reggine, koji se unatoč zaostatku nisu predavali, a to im se i isplatilo nakon što su u 59. minuti izjednačili pogotkom Corradija. No, Milan je ipak 14 minuta kasnije uspio stići do novog pogotka zahvaljujući kojem su osvojili nova tri boda. Pato je svladao Campagnoloa nakon vrlo lijepe suradnje između Zambrotte i Kake.

Inter je također teško stigao do nove pobjede, a Jose Mourinho morao je čekati čak 78. minutu da njegovi igrači uspiju pronaći put do mreže Leccea. Potpuna terenska dominacija Intera, brojna točna dodavanja, no slaba preciznost u završnici te su vrlo teško ciljali i okvir gola svog protivnika, pa ne čudi što im je toliko dugo trebalo da napokon i uspiju svladati Benussija. U 78. minuti Cruz je poluvolejem sa 16-17 metara uspio zabiti za 1:0, a tim je rezultatom utakmica i završila.