Ostali sportovi

Sjajan start, odmah medalja!

Branimir Korać • subota, 09.08.2008.

Start iz snova za hrvatski sport na Olimpijskim igrama u Pekingu. U prvoj disciplini u kojoj su se uopće dijelile medalje, u streljaštvu u disciplini zračna puška deset metara, Snježana Pejčić osvojila je brončano odličje...

Nakon sjajnog nastupa u kvalifikacijama gdje je pogodila 399 krugova, Snježana Pejčić zadržala je mirnoću i koncentraciju u finalu te je došla do brončanog odličja. U disciplini zračna puška deset metara Snježana je s 500.9 krugova osvojila brončanu medalju. Medalje u ovoj disciplini, koja je po prvi puta na OI, dijelio je predsjednik MOO-a Jacqees Rogge. Snježana je dobar dio finalnog natjecanja držala drugu poziciju, ali s nekoliko sjajnih hitaca Ruskinja ju je pristigla i došla do srebra.

Zlato je premoćno odnijela Čehinja Katerina Emmons s novim olimpijskim rekordom nakon finala 503.5 kruga dok je druga bila Ruskinja Ljubov Galkina s 502.1 krugom. Braniteljica naslova Kineskinja Du Li završila je na petom mjestu.

U kvalifikacijskoj rundi Snježana Pejčić je s 399 krugova izjednačila stari olimpijski rekord koji je pak sa savršenih 400 krugova rušila zlatna Čehinja.