Nedostajalo svježine i ideje

Mihaela Bradovski • utorak, 29.04.2008.

U 31. kolu nogometaši Zagreba ugostili su momčad Zadra i pružili najlošiju predstavu od starta proljetnog dijela prvenstva. Jedan od razloga zasigurno je umor jer Pjesnici već mjesec dana igraju u ritmu subota - srijeda, ali najveća prepreka momčadi Miroslava Blaževića bila je sindrom unaprijed upisanih bodova...

Na samome startu susreta “bijeli” su preko Senijada Ibričića zapucali par obećavajućih prilika, a zatim prebacili u nekoliko brzina manje nadajući se da će jednu priliku na utakmici zasigurno realizirati. Konačnih 0:0 posve je realan rezultat nakon što je kompletni zagrebov vezni red odigrao ispod svojih mogućnosti, a napad bez klasičnog napadača teško se borio protiv zgusnute obrane Zadrana.

Za razliku od Kup utakmice sa Dinamom “bijela” je obrana bez greške obavila svoj dio posla. Doduše, Zadrani i nisu stvorili ozbiljnije prilike na susretu, pa tako ni zadnja linija Pjesnika uključujući vratara Josipa Škorića nije imala većih problema. Safet Nadarević odigrao je ponovno sigurno i bio jedan od boljih Zagrebaša, a u nekoliko je navrata sam povukao prema vratima Subašića.

Ipak, najveće pohvale zaslužuje Miroslav Pejić koji je u susretu sa Zadrom pokazao kako dobra igra na Kantridi na poziciji lijevog stopera nije slučajnost. Pejić se još jednom pokazao vrlo uspješnim bez obzira koju poziciju zaigrao i ne treba čuditi ukoliko iduće sezone bude jedan od glavnih igrača u momčadi Zagreba.

Slika 1 od 2.

Bočni igrači, Mensur Mujdža i Mario Čutura odigrali su svaki po jedno dobro poluvrijeme, ali daleko od svojih prijašnjih igara i svojih mogućnosti. Mujdži je pripalo prvo, a Čuturi drugo poluvrijeme. Trojac u središnjici, Kartelo, Brkljača, Parlov dobro su odradili obrambene zadatke, ali rijetko ih se vidjelo u napadu. Najjače oružje Pjesnika ovoga proljeća bila je činjenica da se svi igrači priključuju napadu, a u ovome je susretu to izostalo.

Ponovno slabog i dekoncentriranog Josipa Jurendića u drugome je poluvremenu zamjenio Marko Grgić i unio tek nešto više tempa i živosti. Grgić je pokušavao baš kao i Ibričić, ali bez konkretnih učinaka. Iako je ušao tek u drugoj polovici nastavka Marin Oršulić bio je jedan od boljih veznjaka na susretu. Oršulić je s lakoćom izlazio kao pobjednik iz dvoboja na sredini terena, započeo je nekoliko izglednih polukontri i šteta što i ostatak momčadi nije imao toliko svježine i bolje ga popratio.

Televizijske kamere koje će pratiti susret između Zagreba i Varteksa morale bi “bijelima” biti dodatni motiv da odigraju bolje i efikasnije nego proteklog vikenda.