Napadu plus, obrani minus

Ivana Jurica • ponedjeljak, 10.03.2008.

Cilj koji su, uoči prva tri proljetna kola, Šibenčani postavili sami sebi uspjeli su i ostvariti. Osvojili su šest bodova na domaćem terenu i nešto mirnije kreću u odlučujućih 11 kola. U posljednjoj utakmici s Čakovčanima morali su do samog kraja strepiti za rezultat, a sve zahvaljujući vlastitim propustima i nesmotrenostima…

Šibenik je vrlo rano došao u vodstvo. Moramo biti iskreni pa kazati da je sudac Mlinar u toj trećoj minuti dosudio jedanaesterac koji je vjerojatno samo on vidio oštetivši time goste. U nastavku je, međutim, vjerojatno svjestan svoje pogreške propustio dosuditi klasični jedanaesterac nad šibenskim napadačem Makarinom. U loše suđenje uklopio se i prvi pomoćnik koji je u barem dva-tri navrata signalizirao zaleđe, a da o njemu nije bilo ni govora.

Žuti kartoni

Uoči novog gostovanja na Poljudu, struku šibenskog prvoligaša svakako brine i činjenica što čak 11-orica igrača imaju po dva žuta kartona. Svaki sljedeći karton iz Splita za dolje navedene igrače značio bi i preskakanje domaće utakmice s Rijekom.

11. Frane Vitaić

Nakon vodstva domaćih opet se ponovila slika s prošlog susreta s Osijekom. U modre kao da se uvukla nervoza i strah, Međimurje je preuzelo kontrolu igre, a domaćini su se orijentirali na kontre. U nastavku fantastičnih 20 minuta Šibenčana. Golovi I. Bulata i Makarina za 3:0, još nekoliko izrazitih prilika. Igrali su domaći u tom periodu i brzo i efikasno, nestalo je sve one nervoze iz prvog dijela i publika je mogla zaista uživati.

No, onda opet klasičan gol na šibenski način. Kompletna obrana jako loše reagira i gosti smanjuju prednost. Nepotrebna trema ponovno se uvukla među modre, koji su samo dvije minute poslije, nakon novog prekida, primili i drugi gol i Međimurje vratili u utakmicu. Tri od četiri gola koliko su primili ovog proljeća modri su primili iz prekida i to dovoljno govori samo za sebe.

Ako obrana nije bila na visini zadatka svakako ne smijemo zaboraviti pohvaliti šibenske napadače. Makarin je zabio gol - 500. Šibenikov u 1. HNL - (a imao je i još prilika) i namjestio dva gola, a dobar učinak imao je i Ermin Zec (pogodak i asistencija). Pozitivno je što je brzonogi Bugojanac konačno postigao gol u službenoj utakmici i tako najavio bolje dane.

Treći dio prvenstva za Šibenčane odmah na startu donosi oglede s tri prvoplasirana kluba Prve HNL: Hajdukom, Rijekom i Dinamom. Već u subotu ponovno se sastaju sa splitskim bilima.