Trećeligaš uvjerljiv protiv Šibenika

Ivana Jurica • srijeda, 21.11.2007.

Pred odlazak na subotnje gostovanje u Varaždin nogometaši Šibenika generalku za tu utakmicu odigrali su u Kaštel Sućurcu. Domaći trećeligaš Jadran slavio je vrlo uvjerljivo sa 3:0 protiv Šibenčana koji su nastupili bez pet-šest prvotimaca...

Prvenstvenu pauzu zbog utakmica reprezentacije nogometaši Šibenika u potpunosti su odradili na svom Šubićevcu. U miru i tišini, trener Kalinić sa suradnicima mogao je raditi na ispravljanju pogrešaka u dosadašnjem dijelu prvenstva, te pripremi za posljednje utakmice uoči kraja jesenskog dijela prvenstva.

Kalinić je u Sućurcu na teren poslao ovu jedanaestoricu: Runje, Brgles, Bonacin, Cukrov, Tabi, Milanović, A. Bulat, Lozo, Vitaić, Gruica i Šubić. U nastavku priliku su još dobili: Slavica, Crljen, Zoričić, Kulušić, Gabriel, Novaković, Đira i J. Bulat.

Promiješao je šibenski stateg malo sastav. U Kaštelima nije bilo Raića, Roglića, Zeca, Lapića, Grizelja, Jambrušića i Batura, pa je Kalinić priliku pružio i igračima koji igraju puno manje. Tražio je zamjene i za Kulušića i Batura koji zbog crvenih kartona u Varaždinu nemaju pravo nastupa.

Kovač je domaće doveo u vodstvo već u 11. minuti utakmice. Pet minuta prije kraja poluvremena Budimir je još jednom pogodio šibensku mrežu. U 76. minuti Marić-Anić postavio je konačan rezultat utakmice. Šibenik je ostao bez pogotka u mreži domaćeg vratara Vidića.

Nimalo ohrabrujući nastup Šibenčana uoči važne utakmice u Varaždinu kod Varteksa koji je gotovo sustigao modre na ljestvici. U slučaju šibenskog poraza Varaždinci bi se izjednačili s njima, iako su na početku prvenstva jako dugo držali samo začelje ljestvice, dok su Šibenčani imali veliku seriju bez poraza.