Slaven Belupo - Rijeka: Vručina izbacio Rijeku

Slaven Belupo je pobjedom od 3:2 nad Rijekom ušao u finale Kupa i ostvario najveći uspjeh u stogodišnjoj klupskoj povijesti....

Po mokrom terenu u početku je bilo dosta nesigurnosti s obje strane. Prvu prigodu domaći su stvorili u osmoj minuti, kada je Poldrugač nakon ubačaja Mumleka tukao glavom pored vratiju. Dvije opasne situacije dogodile su se pred vratima Slavena u devetoj minuti. Prvo se Nikoloski poigravao pred Ivanovom, bez posljedica, a malo kasnije Prišć ubacuje loptu u peterac, odakle je u korner izbija Radeljić.

Slaven Belupo je poveo pogotkom svog najboljeg strijelca Bojana Vručine, koji ovog proljeća igra u odličnoj formi. Mumlek je sjajnom loptom na desnoj strani pronašao Bošnjaka, čiji je precizni ubačaj u mrežu sproveo Vručina za 1:0 i veliko veselje domaćih gledatelja.

Nedugo potom Josip Kuže je umjesto ozlijeđenog braniča Starčevića u igru ubacio ofenzivca Novakovića i promijenio formaciju u 4-3-3, a tome se prilagodio i Elvis Scoria, koji je također zaigrao s četvoricom igrača u zadnjoj liniji.

Rijeka je najbolju priliku prvog dijela stvorila u 25. minuti, no Štrok je s deset metara tukao po sredini gola, gdje je na mjestu bio Nikoloski.

Još korak bliže finalu, Farmaceuti su stigli u 32. minuti, kada je Vručina sjajnim potezom poslužio braniča Matiju Kristića, koji iz voleja precizno pogađa mrežu Žilića za 2:0.

U završnici prvog dijela, Vručina je sa 16 metara tukao pored vratiju, a na početku nastavka Kuže je izvršio i drugu izmjenu, te je umjesto nezapaženog Bule uveo svog najboljeg strijelca Sharbinija. Rijeka je početkom drugog dijela bila opasniji suparnik, iskusni Ivanov je u 52. minuti s 15-ak metara pogodio vratnicu, od koje se lopta odbila u polje, a nakon kornera je Linić tukao glavom, ali je Nikoloski uhvatio loptu.

Vručina je u 58. minuti prošao Budicina, koji ga je srušio hrvačkim zahvatom, a sudac Novak pokazao je na bijelu točku. Na 3:0 povisio je domaći kapetan Miljenko Mumlek, smjestio je loptu u donji desni kut.

Slika 1 od 1.

Rijeka je sve više stiskala obruč oko gola Slavena, što im se isplatilo u 74. minuti. Linić je ubacio iz prekida s desne strane, a Sharbini je glavom pogodio za 3:1.

Bugarski napadač Ivanov smanjio je na 3:2 u 81. minuti, nakon što ga je u kaznenom prostoru pronašao Tonito.

Nakon toga je u 83. minuti zbog bacanja boce s vodom u ogradu isključen trener Rijeke Josip Kuže, Rijeka je zaigrala do kraja otvoreno, ali je ostavila i prostor iza svojih leđa. U 85. minuti Vručina pada u šesnaestercu, ali Novak je nijem. U 89. Sharbini je tukao iz blizine pored gola, a u 90. minuti Jambrušić je mogao povisiti vodstvo, ali je Žilić u dva navrata obranio njegove pokušaje.

Na kraju je Slaven ipak ostvario prednost te je zasluženo krenulo koprivničko veliko slavlje. Josip Kuže je nakon utakmice za ispadanje iz Kupa optužio suca Novaka, koji je prema njegovim riječima izvršio 'neviđeni masakr'. Elvis Scoria je bio presretan, čestitao je igračima na zasluženoj pobjedi i konstatirao da njegova momčad nikome ništa nije ukrala u dvije polufinalne utakmice.