Cedevita uvjerljiva u derbiju, Borik pao u Dubravi

Bruno Blumenschein • četvrtak, 22.02.2007.

Euroligaško vrijeme hrvatski prvoligaši iskoristili su za nastavak 15. kola u kojem su derbi lige odigrali Svjetlost i Cedevita, a kamen spoticanja za Borik je bila momčad Dubrave...

Druga utakmica sezone između Svjetlosti i Cedevite je donijela isti ishod, odnosno uvjerljivu pobjedu gostiju iz Zagreba sa 93:75, a košarkaši iz Slavonskog Broda su kvalitetan otpor uspjeli pružiti tek u prvom poluvremenu kada tricom Ljubo Šamadana smanjuju na 51:46.

Nastavak susreta je donio potpunu dominaciju gostiju (82:57 u posljednjoj dionici), u kojoj su se istaknuli Pero Dujmović sa 16 poena te Mario Dundović i Stipe Modrić sa 15 poena. Svjetlost je sa 20 poena predvodio Šamadan.

Momčad Borika nije uspjela iskoristiti pobjedu nad Cedevitom u utakmici s Dubravom već su tromom igrom zaslužili poraz 77:85. Dubrava je šuterski kvalitetnu treću četvrtinu iskoristila za odlazak na 65:49 što gosti nisu uspjeli preokrenuti niti presingom u posljednjih deset minuta. Kod pobjednika je bio najbolji Filip Bašljan sa 20 poena, a kod Borika vrijedi izdvojiti tek 14 poena Marka Žorža.