Cibalia - Kamen Ingrad: Gori lampa nasrid Vinkovaca...

Petar Plevnik • subota, 14.10.2006.

U derbiju začelja gosti iz Velike predvođeni novim trenerom Milanom Tomljanovićom svladali su u Vinkovcima Cibaliju sa 3:1, prepustivši tako domaćinima posljednje mjesto na ljestvici...

Velik je optimizam vladao u redovima Vinkovčana uoči gostovanja Kamen Ingrada, ne samo zbog činjenice da su Veličani do ovog kola bili na začelju ljestvice i bez pobjede u gostima, već i zbog činjenice da je trener Vinkovčana Ivica Matković bio dojučerašnji učitelj igrača Kamen Ingrada.

U prvom dijelu vjerojatno je i ono malo gledatelja na vinkovačkom stadionu zasigurno požalilo što je na ovaj način odlučilo provesti poslijepodne. Iako su domaćini imali terensku inicijativu, igra Cibalije izgledala je nedorečeno i bezopasno, tako da su gosti bez većih problema uspjeli održati svoju mrežu netaknutom.

Iz prvog dijela vrijedi tek izdvojiti dva dalekometna pokušaja domaćih. U 25. minuti Mario Andričević udarcem sa 30-ak metara pokušava iznenaditi, kako će se kasnije pokazati, najboljeg pojedinca današnjeg susreta, vratara gostiju Asmira Avdukića, da bi pred sam kraj prvog dijela iz slobodnog udarca zaprijetio Bagarić, no Avdukić je ponovno na mjestu.

Drugo poluvrijeme nastavilo se inicijativom domaćina, a do najbolje moguće prigode za vodstvo Cibalia je došla u 52. minuti, kada nakon akcije Maroslavca i Križanovića, Avdukić u svom 16-ercu ruši Križanovića, a sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu izveo je dosad nepogrešivi Zoran Zekić, no Avdukić sjajnom intervencijom spriječava vodstvo domaćih.

Od tog trenutka bilo je vidljivo kako se među domaće igrače uvukao strah, tako da je ionako nepovezana igra domaćina bivala sve neopasnijom, što su Veličani ubrzo iskoristili. Najprije je u 59. minuti gostujući napadač Mate Brajković lakoćom prevario Kuzmića te zatim rutinski svladao domaćeg vratara Burcsu. Novi šok za domaćine uslijedio je samo osam minuta kasnije, kada je Brajković sjajno podvalio loptu rezervisti Brkiću, koji matira nemoćnog Burcsu. Totalnu konfuziju u igri Cibalije iskoristio je i Šimek, koji nakon lijepe kombinacije Sivonjića i Stipkovića, zabija za 0:3.

Sve što su grogirani domaćini uspijeli napraviti do kraja bio je počasni pogodak mladog napadača Marka Blaškovića u 74. minuti, koji je u igru ušao umjesto indisponiranog Kerića.

Tako je Milan Tomljenović u svom prvom susretu po povratku na klupu Kamen Ingrada zabilježio pobjedu vrijednu više od tri boda, budući da je izborena na gostovanju kod izravnog konkurenta Cibalije, koja je ne smao propustila prigodu priključiti se sredini tablici, već je ovim porazom preuzela i prvoligaški fenjer.