Ivana Strahija • ponedjeljak, 09.10.2006.

Još je jedan uzbudljiv trećeligaški vikend za nama, koji je i opet ljubiteljima nogometa ponudio zanimljive susrete. Ponovno se pokazalo da je stanje na ljestvici tek trenutna stvar, koja se vrlo lako mijenja, a uz to i nije baš neki sigurni pokazatelj kvalitete momčadi.

III HNL Istok, 10. kolo

Pitomača – Croatia 1:1 (0:1 Labak 68., 1:1 Mrzlečki 88. 11 m)
Slavonac Co – Mladost Ž 2:1 (1:0 Šundalić 54. 11 m, 2:0 Mikulić 75., 2:1 Pavić 90.)
Sloboda – Oriolik 6:1 (1:0 Stolnik 35., 2:0 Stolnik 39., 2:1 Plantak 45. ag, 3:1 Stolnik 66., 4:1 Cvetko 67., 5:1 Posinjak 78., 6:1 Posinjak 82.)
Suhopolje – Slavonija 1:1 (0:1 Pavelić 79., 1:1 Lukašek 90.)
Višnjevac – Graničar 3:2 (1:0 Buljan 8., 1:1 Matić 17., 2:1 Višević 60., 3:1 Lončarević 88., 3:2 Oreć 90.)
Nedelišće –Grafičar Vodovod 2:1 (0:1 Knežević 15., 1:1 Dumančić 45. 11 m, 2:1 Habek 60.)
Križevci – Mladost M 2:0 (1:0 Evačić 11., 2:0 Jagić 72.)
Mladost C – Metalac 1:1 (1:0 Mat. Vlaović 48. 11 m, 1:1 Škorić 61.)
Olimpija – Podravac 6:0 (1:0 Jukić 22., 2:0 Jukić 34., 3:0 Nikolić 38., 4:0 Merkaš 50., 5:0 Perić 75., 6:0 Iličić 81.)

Tako je u Varaždinu dosad posljednja Sloboda 'na noževe' dočekala mnogo bolje plasirani Oriolik i 'ko od šale pobijedila 6:1. Doduše, možda je Varaždincima pomogao i igrač više od 27. minute, nakon što je isključen gostujući Božić. Ipak je za Slobodu ova pobjeda izuzetno dobar podstrek za nastavak natjecanja.

Visok smo rezultat zabilježili i u Osijeku gdje je domaća Olimpija pobijedila Podravac sa 6:0. Premda su gosti krenuli nešto bolje, domaćini se vrlo brzo koncentriraju na igru i pogocima Jukića dolaze do 2:0, nakon čega dvojbe više nije bilo.

Pet je pogodaka palo u Višnjevcu, domaćini su osvojili sva tri boda protiv Graničara rezultatom 3:2. U vrlo borbenoj utakmici Višnjevčani nisu dali gostima baš previše mjesta za disanje.

Križevci su protiv Mladosti iz Molva ubilježili 2:0, sa po pogotkom u svakom poluvremenu. Prvi je gol domaćina bio za pamćenje, postiže ga direktno iz kornera i opet odlični Evačić. U 63. minuti gosti ostaju s igračem manje, što im svakako nije pomoglo u nastojanjima da izjednače.

Nedelišće se pobjedom protiv Grafičara popelo na peto mjesto ljestvice. U vrlo napetom susretu poveli su gosti, da bi u 38. minuti ostali s igračem manje, dok je izjednačenje stiglo u završnici prvog dijela, pogotkom Dumančića s bijele točke. Na domaćinima ostaje da još jednom poentiraju za pobjedu, čini to Habek u 60. minuti.

Slavonac je i dalje najbolje plasirana momčad lige, svoje je vodstvo potvrdio i pobjedom nad vrlo dobrom Mladosti iz Ždralova. Nakon neizvjesnog prvog dijela odlično izvedeni kazneni udarac dovodi domaćine u vodstvo, potvrđuju ga u 75. minuti, da bi gosti tek pod kraj susreta pogodili za konačnih 2:1.

Croatia se iz Pitomače vratila tek sa bodom. Premda su na zelenom terenu Pitomače gosti realno bili bolja momčad, imaju vodstvo od 1:0 u drugom dijelu, domaćini iz penala uspijevaju izjednačiti i zadržati bod kod kuće.

I u Suhopolju su prvo poveli gosti, Pavelić iz Slavonije za vodstvo pogađa u 79. minuti. Ipak su domaćini pokazali mnogo više htijenja, a njihov je strijelac Lukašek u 90. minuti iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara sačuvao Suhopolju bod.

Podjelu bodova zabilježili smo i u Cerniku, gdje je domaća Mladost povela u 48. minuti pogotkom s bijele točke, što gostujući Metalac nadoknađuje desetak minuta kasnije. Parovi 11. kola: Metalac - Slavonac CO, Grafičar Vodovod – Mladost C, Mladost M – Nedelišće, Oriolik – Križevci, Slavonija – Sloboda, Croatia – Suhopolje, Podravac – Pitomača, Graničar – Olimpija, Mladost Ž - Višnjevac