Kelečevićevi Skylinersi osvojili Kup

Ivan Varat • ponedjeljak, 03.04.2000.

Frankfurt Skylinersi pobjednici su Njemačkog nacionalnog Kupa. U finalu su pred 4000 gledatelja pobijedili prošlogodišnjeg pobjednika ALBA-u iz Berlina sa 76:68 (31:33). ALBA je bolje ušla u utakmicu, no Skylinersi na odmor odlaze sa -2, da bi u nastavku pružili igru protiv koje Berlinčani nisu imali šansi. U redovima pobjednika Siniša Kelečević je bio drugi strijelac sa 20 poena iza Colliera sa 24.

U Turskoj su igrane četvrtfinalne utakmice nacionalnog Kupa. Final Four igrati će se 8. i 9. travnja u Mersinu, a izborili su ga Efes Pilsen, Besiktas, Ulkerspori Tofas. Efes je u četvrtfinalu pobijedio pinar Karsyiaku sa 80:69, a Damir Mulaomerović je postigao 8 koševa. Ulkerspor je pobijedio Turk Telecom 71:61 kod kojih je Ivan Jurković postigao ipak nedovoljnih 24 koša. Tofas je izbacio Mydonose Kolejlier, a Rimac je ostao bez koša. Besiktas je u vrlo neizvjesnoj utakmici pobijedio Try Pilsner sa 74:72.

U 30. kolu španjolske ACB lige Unicaja Malaga je pobijedila Breogan Lugo 66:63 (39:33), a Veljko Mršić bio je najbolji strijelac svoje momčadi. Za 37 minuta je postigao 16 koševa (šut 6-13) uz 5 skokova i 2 asistencije. Unicaja se trenutno nalazi na 7. mjestu ACB lige sa omjerom 18-12. Fuenlabrada Madrid je uvjerljivo poražena od Gran Canarie 64:82 (29:37), a najbolji strijelac utakmice sa 25 koševa bio je Velimir Perasović što nije bilo dovoljno Madrižanima da dođu do 11 pobjede sezone. Fuenlabrada je 14. momačd španjolske lige sa 10 pobjeda i 20 poraza.

U talijanskom prvenstvu PAF je pobijedio Bipop - Carire sa 88:82 (46:45), a najzaslužniji za pobjedu bio je Stojko Vranković sa 19 koševa za 26 minute. Telit Trieste je izgubio sa 55:53 (22:25) od Zucchetti SW Montecatinia, a Ivica Marić je ubacio 12 koševa (šut 4-11) za poražene.

Dodajmo još i vijest da je Mate Skelin neočekivano napustio momčad CSKA.