NBA: Kobe odličan u porazu, Pistonsi lako

Bojan Poturica • petak, 20.01.2006.

Iako je Kobe Bryant odigrao još jednu nezaboravnu utakmicu, obrana Lakersa nije uspjela zaustaviti Kingse u Sacramentu. Detroit Pistonsi lakoćom su pobijedili oslabljene Knickse u Madison Square Gardenu...

Kobe Bryant je zabio 51 koš, ali Lakersi nisu uspjeli slaviti u Sacramentu već su poraženi 118:109 nakon produžetka. Naime, "jezerčani" su vodili 102:97 manje od minutu prije kraja, a onda su fenomenalni Mike Bibby (40 koševa, 6 asistencija) i Brad Miller (16 koševa, 10 skokova) odveli Kingse u produžetak. Iako je zabio 12 koševa u posljednjih 5:43 minute regularnog dijela, Kobe je u produžetku zabio samo pet uz šut 2-7, a niti jedan drugi igrač Lakersa nije bio postigao koš u dodatnih pet minuta.

Kenny Thomas (16 koševa, 12 skokova, 10 asistencija) je upisao tripple-double, prvi u karijeri, a usto je i zabio šest koševa u produžetku. Kingsima su se u momčad vratili Predrag Stojaković (13 koševa, 10 skokova) i Shareef Abdur-Rahim (11 koševa). Osim Bryanta, koji je slobodna bacanja gađao 13-13 te je tako postavio novi rekord kluba s 48 uzastopno pogođenih "slobodnjaka" u nizu, jedino je dobro odigrao Lamar Odom (16 koševa, 10 skokova, 6 asistencija).

Detroit Pistonsi nisu imali nikakvih problema u Madison Square Gardenu protiv momčadi svog bivšeg trenera Larryja Browna. Knicksi su igrali bez ozlijeđenog Stephona Marburyja i suspendiranog Antonija Davisa koji je u susretu protiv Bullsa ušao u gledalište kako bi zaštitio ženu od navodnog napada muškarca. Davis je pogrešno procijenio, ali ga je liga suspendirala na pet utakmica.

Richard Hamilton (26 koševa, 6 asistencija, 3 ukradene lopte) i Rasheed Wallace (23 koša) su vodili Pistonse do 105:79 pobjede. Eddy Curry (26 koševa, 8 skokova) je bio najbolji kod Knicksa koji su upisali četvrti uzastopni poraz nakon šest uzastopnih pobjeda.