Zimski sportovi

NHL: Bluesi pobjedili Colorado!

Maša Babić • ponedjeljak, 13.10.2003.

Čim se buka oko jakog ovosezonskog napada Colorado Avalanchea stišala, napadači su zakazali što je donjelo pobjedu St. Louis Bluesima, tj. donio ju je Keith Tkachuk sa oba pogotka za St. Louis, a postigao je i svoj 400-ti gol u karijeri...

Unatoč tome što su natpucali Bluese sa 40-26 i imali sedam power play prilika, napadači Colorada realizirali su samo jednu. Bio je to stari tandem iz Mighty Ducksa, Teemu Selanne kao asistent Paulu Kariyi koji je jedini uspio prevariti odličnog vratara Bluesa Chrisa Osgooda koji je u ovoj utakmici zaustavio 32 udarca. Prvi gol Bluesa pao je već u 7. minuti, od odbijanca, da bi Kariya izjednačio u zadnjoj trećini, a pobjedu je zapečatio Pavol Demitra svojom odličnom asistencijom Tkachuku četiri minute prije kraja.

Prošlogodišnji finalisti divizije Minnesota Wild izgubili su pak od Sharksa. Bez Mariana Gaborika i Pascala Dupuisa Minnesota nije uspjela izjednačiti na 3:3. Mighty Ducksi pak ni približno nisu na putu prošlogodišnjem uspjehu, izgubili su već treću utakmicu sezone. "Prošle godine kada smo došli na utakmicu bili smo tim koji je radio svih 60 minuta držeći se plana igre. Mislim da ove godine još nismo odigrali svih 60 minuta", pokušao je objasniti razloge neuspjeha vratar Ducksa Giguere.

NHL, nedjelja, 12. listopada: Coyotes – Mighty Ducks 2:0, Kings – Blackhawks 4:2, Sharks – Wild 3:2, Blues – Avalanche 2:1