Cibalia - Vukovar 91: Bošnjak razbio Vukovar 91

Suci: Alojzije Šupraha (Split), Miroslav Jedvaj (Zagreb), Ivica Metličić (Split).

HNK CIBALIA: Marić 5.5, Križanović 6, Čutura 6, Pernar 6, Leutar 6 (od 84. Dabro -), M. Jurić 6, Maroslavac 6, J. Jurić 7, Bošnjak 8 (od 83 Kelava -), M. Meštrović 7 (od 61. Pavličić 6), Bartolović 6.5
Trener: Srečko Lušić
NK VUKOVAR 91: Balić 6, Dadić 5.5, Knezović 6 (od 70. Prce 5), Marijanović 6, Jozinović 5.5, Sesar 6, Drnasin 5.5, Tokić 6, Bojko 5.5, Bjelić 5.5 (od 58. M. Vuka 5), Zela 5 (od 46. M. Vuka 5.5)
Trener: Davor Mladina

Pogotci: Bartolović (20), Meštrović (44), Bošnjak (53, 65, 71); Knezović (1), Marijanović (23)
Žuti kartoni: Pernar, M. Jurić, Pavličić; Knezović
Crveni kartoni: - ; -

Županijski derbi između Cibalije i Vukovara 91 bio je popraćen malom posjetom, iako su obje momčadi imale razloga za borbu. Cibalia za Europu, a Vukovar 91 za ostanak u Prvoj ligi. Ovo je bila i oproštajna utakmica pomoćnog suca Ivice Metličića iz Splita kojemu je prigodan poklon uručio direktor vinkovačkog prvoligaša Zlatko Novoselac.

Psihološki teška utakmica za obje momčadi iz razloga što je u posljednjih nekoliko dana kružila priča o puštanju utakmice Vukovaru 91. Iz razloga što nisu mogli ponijeti teško breme preko svojih leđa Milić, Jerković i Pešić zamolili su trenera Mladinu da ih izostavi iz sastava. Mladina je to prihvatio jer je obrazložio kako mu je draže da igrač kaže da ne može igrati, nego da igra na silu.

Utakmica je počela idealno za gostujući sastav. Bojko je spasio loptu iz gol-auta te je proslijedio do Tokića koji je pucao, no lopta ipak dolazi do njegovog suigrača Knezovića koji na suprotnoj vratnici loptu sprema pod gredu već u 53 sekundi igre - 0:1. Mora se reći da je vratar Marić kako i cijela obrana, loše reagirao.

Cibalia je napadala, a Vukovar se branio, no sve je to djelovalo jalovo tako da su domaći navijači Ultrasi odlučili maknuti transparente u 15. minuti susreta. No već pet minuta kasnije morali su zapljeskati golu svojih ljubimaca. Odlično odigrani dupli pas između Bartolovića i Jure Jurića rezultiralo je izbacivanjem gostujuće obrane nakon čega Bartoloviću nije bilo teško savladati vratara Vukovara 91 - 1:1. Minutu potom, isti dvojac ponavlja akciju samo ovaj put s desne strane, no vratar Vukovara 91, Vladimir Balić spremno je dočekao ovu loptu. Tekla je 23. minuta kada je vratar Marić, opet svojom greškom, morao po loptu u gol. Od Zele se odbila jedna lopta koja je otišla visoko u zrak i umjesto da krene na nju Marić ostaje na gol crti, a Marijanović glavom realizira taj poklon za vodstvo gostiju - 1:2. Mogao je Bartolović u 32. minuti izjednačiti iz slobodnog udarca, ali pogodio je samo gredu, dok odbijenu loptu Jure Jurić šalje iz peterca daleko od gola. Balić je odlično iskazao u 33. minuti kada je obranio udarce s nekoliko metara. Prvo udarac Bošnjaka, a zatim i udarac Bartolovića Balić brani. Na samom kraju prvog dijela točnije u 44. minuti, Mario Meštrović koristi gužvu pred Balićevim golom te s nekoliko metara neobranjivo puca u nebranjeni dio mreže - 2:2.

Audio: Mladina o protekloj sezoni

Sve se dalje odvijalo za Cibaliju kao iz bajke. Bošnjak, koji u prvom dijelu nije pokazao ništa, čak ni za prolaznu ocjenu, drugi dio je odigrao za tri utakmici. U 53. minuti dovodi Cibaliju u svoje prvo vodstvo na današnjoj utakmici, prodaje lažnjak Marijanoviću te lagano šalje loptu u gol - 3:2. Jure Jurić je u 65. minuti dao dubinsku loptu za Bošnjaka ispred kojeg su bila još dva igrača Vukovara. Mladi vinkovački napadač pretrčava veliki dio terena i "oči u oči" s Balićem rješava svoju korist - 4:2. Sve je završio na ovoj utakmici, a kako stvari sada stoje i u dresu Cibalije Ivan Bošnjak u 71. minuti. Pavličić odlično vidi samog mladog reprezentativca koji vara istrčalog Balića i postiže hat-trick. Ovom je utakmicom mladi vinkovački napadač vrlo vjerojatno osigurao nastup u dresu mlade reprezentacije koja ovaj mjesec putuje u Slovačku na Europsko prvenstvo. Ovom pobjedom Cibalia je osigurala nastup u Intertoto-kupu, dok će se Vukovarci, ako se nešto ne promijeni, u idućoj sezoni boriti u Drugoj ligi.

Izjave nakon utakmice

Lušić je svoje rekao odličnom igrom svoje momčadi, tako da je sve vrijeme uzeo da proslavi s igračima nepamćenu pobjedu u Vinkovcima.
Davor Mladina, trener Vukovara 91: Što se tiče same utakmice, očito je da su momci malo podlegli velikom pritisku u drugom poluvremenu. Imali smo problema pred sam nastup jer se pojedini igrači nisu osjećali psihološki spremni. Tri standardna igrača su mi nešto prije utakmice rekli da ne mogu odigrati meč. Tako da smo mi izgubili utakmicu prije samog odigravanja susreta. Očito je da je drugo poluvrijeme bio prevelik pritisak pa nismo uspjeli izvući pobjedu. Nakon pogotka smo se otvorili što je bilo kobno, pošto se zna kakva je Cibalia u kontrama. No, morao sam riskirati.
Ivica Miše, sportski direktor Vukovara: Slobodno napiši da smo mi Slavonci najpošteniji ljudi. Nije nam palo na pamet "kupovati" utakmicu, a to nas je izgleda stajalo sadašnjeg ligaškog stanja. Dok je HNS nekim klubovima dijelio bodove, nas su uporno na terenu zakidali.