MAXtv Prva liga, 35. kolo, 20.05.2017, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5511

Dario Dodić • subota, 20.05.2017.

Nogometaši Hajduka na najbolji su se mogući način oprostili od Poljuda, u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone s visokih su 6:0 svladali Inter, briljirao je Marko Futacs...

Ivan Blažević
62'
13
Franko Knez
65'
11
Ivan Mamut
78'
Samir Toplak

U posljednjoj domaćoj utakmici u ovoj sezoni MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka na krilima su sjajnog Marka Futacsa pružili sjajnu partiju i s više nego uvjerljivih 6:0 svladali zaprešićki Inter.

Hajduk je dominirao od prve do zadnje minute, a već je nakon 15 minuta došao do vodstva. Hajdukovci kradu loptu Postonjskom na sredini terena, lopta dolazi do Futacsa koji se odlučuje za udarac s nekih 20 metara, pogađa donji lijevi kut Interovog gola za vodstvo Splićana na kišnom Poljudu.

Slično je u završnici prvog dijela prijetio Erceg nakon kontre Hajduka. S gotovo identičnog mjesta gađao je dolje lijevo, kao i Futacs, ali promašuje gol. Mogli su i gosti do izjednačenja u posljednjim trenucima prvog poluvremena, Mujagić je iz drugog plana pravovremeno prošao iza leđa Hajdukovoj obrani, ali prizemni centaršut nije pronašao Kolara, čisti obrana Hajduka.

Već u 52. minuti bilo je 2:0, Erceg je lijepo prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, visoki Futacs lagano glavom poentira za povećanje vodstva domaćih. Tri minute kasnije Mađar dolazi i do hat-tricka. Brzu su kontru odigrali Hajdukovci, Vlašić se sjurio po desnoj strani, a zatim s ruba kaznenog prostora pokušao centrirati, no lopta na nekoliko metara udaljenosti pogađa Mikulića u ruku, činilo se da nije bilo namjere, ruka je bila u prirodnom položaju, no nakon malog razmišljanja i signalizacije linijskog suca Jović pokazuje na 11 metara. Precizan je bio Futacs, Hajduk je imao neuhvatljivih 3:0.

Nisu Bili stali na tome, već u 58. minuti Tudor potvrđuje dominaciju domaćih. Lijepa je to akcija Hajduka bila, lopta u završnici dolazi do Memolle, čiji ubačaj u sredini pronalazi usamljenog Tudora, koji s par metara šalje loptu u praznu mrežu.

Golijada se nastavila u 62. minuti, duga lopta stigla je do Ercega, pravovremeno istrčava Mrmić i na kratko zaustavlja Hajdukov napad, no Erceg u sredini pronalazi Vlašića koji se dobro snalazi i podiže na 5:0. Posljednji čavao u Interov lijes zakucao je sjajni Futacs u 69. minuti na sjajno dodavanje Vlašića, nakon čega je uz ovacije s tribina napustio travnjak.