Roguljić dovršio preokret Hajduka, "petarda" Rijeke, Istra 1961 izdržala protiv Poli Timisoare

Borna Rupnik • subota, 27.06.2015.

Splitski Bili novu su pripremnu pobjedu ubilježili preokretom, Rijeka je opet bila uvjerljiva, Istra 1961 izdržala je protiv Rumunja, a Osijek je poražen u Mađarskoj.

Hajduk je u Austriji svladao i momčad trećeligaša Vorwärts Steyra, rezultatom 1:2, premda je već u šestoj minuti primio pogodak. Strijelac za Austrijance bio je Efendioglu.

Preokret je uslijedio sredinom drugog dijela, unutar samo tri minute. Prvo je Bencun pogodio za poravnanje na ubacivanje Malokua, a potom je Maloku asistirao i povratnom loptom za Roguljića, koji je osigurao pobjedu Splićanima.

Rijeka je u Kranjskoj Gori bila uvjerljiva protiv Rudara, iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. U drugom su poluvremenu precizni bili dva puta Balaj te po jednom Tomasov, Ajayi i Hristov, za konačnih 5:0.

Istra 1961 susrela se s rumunjskom Poli Timisoarom i uspjela se obraniti od napada svojih protivnika. Susret je završio rezultatom 0:0.

Osječki je prvoligaš gostovao u mađarskoj prijestolnici Budimpešti, gdje je poražen od domaćeg Vasasa 2:0.

Vasas je postigao po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a u prvom je dijelu imao i kazneni udarac, no obranom se istaknuo Osijekov vratar Mikulić.