Hajduk otvorio pripreme pobjedom protiv Domžala, remi Lokomotive i Intera

Branimir Korać • srijeda, 17.06.2015.

Na pripremama u Sloveniji Hajduk je odigrao prvu prijateljsku utakmicu te upisao pobjedu. Protivnik je bila momčad Domžala koju su Splićani svladali s 3:1...

Prva utakmica Damira Burića na klupi Hajduka završena je pobjedom. Splićani su na pripremama u Sloveniji za protivnika imali Domžale i ubilježili su pobjedu 3:1.

Susret je odigran bez prisustva gledatelja, a Hajduk je do pobjede došao preokretom nakon što je domaćin stigao do ranog vodstva.

Već u 15. minuti Domžale su povele pogotkom Juninha nakon kontranapada, ali nije trebalo dugo čekati na preokret i Hajduk je vrlo brzo bio u vodstvu.č

U 23. minuti Elvir Maloku izjednačio je na 1:1 da bi deset minuta kasnije Maglica nakon lijepe akcije i ubačaja Mikanovića doveo Hajduk u vodstvo.

Neposredno prije pogotka Malokua, Domžale su propustile veliku priliku kada je Črnic propustio realizirati kazneni udarac.

U zadnjih deset minuta susreta Hajduk je uspio doći i do trećeg pogotka, Kiš koji se vratio s posudbe iz Zavrča asistirao je za Mujana koji pogađa za potvrdu pobjede.

Za Hajduk su u ovom susretu krenuli Grbić, Mikanović, Milović, Nižić, Pejić, Balić, Caktaš, Maloku, Vlašić, Bencun, Maglica dok su u drugom poluvremenu igrali Stipica, J.Bašić, Milović, Bilyy, Tudor, Juranović, Caktaš, Mujan, Roguljić, Vlašić, Kiš. U završnici je ušao i Mastelić.

Dok su Splićani gostovali u Sloveniji, pripremni dvoboj odigrali su i Lokomotiva i Inter, a njihov susret završen je bez pogodaka što je još jedan remi zaprešićke momčadi protiv protivnika iz MAXtv Prve lige u ovim pripremama (Slaven Belupo 1:1).