MAXtv Prva liga, 11. kolo, 05.10.2014, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1200

Ante Dubravac • nedjelja, 05.10.2014.

U posljednjem susretu 11. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama dočekali su Lokomotivu. Na krilima raspoloženog Henriqueza, bez velike igre, Dinamo je došao do sigurne pobjede.

Nakon što je Rijeka na gostovanju kod Hajduka odigrala bez pobjednika 1:1 nogometašima Dinama pružila se prilika da pobjedom nad Lokomotivom povećaju svoju prednost na prvenstvenoj ljestvici na četiri boda.

Kako je i najavio domaći strateg Zoran Mamić napravio je nekoliko izmjena u momčadi u odnosu na sastav koji je igrao protiv Celtica pa je mjesto lijevog beka zauzeo Ibanez, u sredini je bio Machado dok je u napadu umjesto Čopa započeo Henriquez. Ipak glavna novost je povratak Taravela koji se oporavio od teške ozljede.

Samo devet minuta trebalo je Dinamu da dođe do vodstva. Soudani je odlično proigrao Henriqueza koji je sam krenuo prema gostujućem vrataru i mirno pogodio za 1:0. Nekoliko minuta kasnije u odličnoj situaciji je Wilson koji nije precizan, a iz daljine još jednom je zaprijetio i Henriquez međutim Sluga ovoga puta loptu odbija u korner.

Nakon uvodnog pritiska i vodećeg pogotka Dinama situacija na terenu se potpuno primirila i umrtvila pa su malobrojni gledatelji uglavnom mogli vidjeti beskonačna dodavanja bez konkretnijih opasnosti za vratare sve do 35. minute kada odlično gađa Marić, ali Eduardo još bolje reagira i spašava svoju mrežu.

Sedam minuta prije odlaska na odmor u svom šesnaestercu je rukom neoprezno igrao Mrčela pa je sudac pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu u 2:0 pretvorio je Henriquez.

Drugu dionicu susreta otvorio je Rukavina s dva neprecizna pokušaja dok je s druge strane iz daljine pokušao zaprijetiti Antolić. Mamić je pokušao svoju momčad malo razbuditi uvođenjem Pjace i Ćorića, ali dojam je bio kao da su igrači samo čekali posljednji sučev zvižduk.

U 86. minuti mladi Ćorić je lijepo proigrao Henriqueza koji je opet bio sam ispred Sluge pa Čileanac svojim hat-trickom postavlja konačnih 3:0.

U idućem kolu Dinamo gostuje u Zadru dok će Lokomotiva dočekati Zagreb.

• Mithrandir06.10.2014. u 12:09
    Čestitke Angelu Henriquezu (plavi 9) na prvom hat-tricku u dinamu. Navodno je sigurna stvar, da dinamo ide u otkup njegovog ugovora. Zaustavit ga može jedino ako man utd odluči da ga uopće ne želi prodavati.
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 12:05
    Zasluženo, moćno, ajmo dinamo vrijeme je za veće odvajanje od rijeke i potvrda naslova do prosinca
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 11:43
    mora da je krivousti sada tamo negdje dolje ili gore sretan , najhrvatskiji klub mu je igrao s jednim hrvatom ..(znamo gdje bi on Ademija svrstao)
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 00:47
    @onamihs Stari moj, puno toga što si rekao stoji, ali kad se radi o 'utakmicama' Dinama i Lokomotive ne možeš očekivati nego sprdanje, jer iste nisu ništa drugo nego sprdnja; zna se zašto.
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 00:06
    od rođenja u slavoniji me stari učlanio u dinamo, dakle navijač sam nekih 39 godina. za to vrijeme se promijenilo raznih uprava pa čak i država, ali jedna stvar se nije mjenjala, navijanje za moj nogometni klub. dakle, nogometni, a to je ono što me zanima. bilo je i smiješnih i opasnih poput... [više na forumu]