MAXtv Prva liga, 7. kolo, 31.08.2014, 21:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Igor Krmar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Ivana Strahija • nedjelja, 31.08.2014.

Zadrani su na Kantridi doživjeli pravi potop, primivši šest golova od Rijeke, koja je prešla preko vlastitog umora i pred odlazak na zasluženi odmor još jednom pokazala vanserijsku kvalitetu.

Domagoj Muić
46'
16
Ivan Pešić
68'
11
Theophilus Solomon
84'
Zvonimir Jurić

Kantrida je dočekala Zadrane, koji ovog puta nisu bili predvođeni Ferdom Milinom, trenerom koji je nakon razočaravajućih rezultata ove sezone dao otkaz. Ni Riječanima samima nije bilo svejedno kako će utakmica završiti, jer nakon što su doživjeli svoj prvi poraz u prvenstvu protiv Lokomotive, uspjeli su izboriti skupinu Europske lige protiv Šerifa, što je sigurno bilo katarzično iskustvo.

Umor takvim tempom Rijeka je pokazala u uvodu susreta, u kojem Zadar stvara sjajnu šansu. U 13. minuti je Terkeš stvorio gužvu pred Rijekinim golom, no u samoj završnici nije bio dovoljno precizan, pa vratar Vargić nije morao intervenirati.

Bilo je to buđenje za domaćine, koji su i opet imali lijepu podršku s tribina, a ruke su se spojile u pljesak kad je u 13. minuti lopta uletjela u Zadrov gol. Leovac je odigrao na drugu vratnicu, gdje je Kramarić iskoristio to što ga nitko nije čuvao i zabio za 1:0.

No, nije dugo trebalo da se Zadar vrati u igru, a strijelac je za 1:1 bio agilni Terkeš. On se oslobodio svog čuvara Mitrovića, i potom loptu poslao kroz noge Vargića u 16. minuti.

Riječanima neugodni egal nije potrajao, jer četiri minute kasnije opet se trese mreža, a domaćine u prednost vraća Tomečak, kojem je loptu stručno poslao kapetan Brezovec, a ovaj prošao kroz dva Zadrova braniča kao nož kroz maslac.

Golijada tada prividno staje, iako je Kramarić dvaput zadao glavobolju gostujućoj obrani, a fantastičnu je priliku imao i Moises, koji je ipak ostao za pola koraka prekratak da iskoristi ubačenu loptu Jugovića, sam pred golom gostiju.

Moises se za to iskupljuje do kraja poluvremena, dvama pogocima koji su postavili i konačni rezultat prvog dijela. Prvo je u 30. Moises postigao svoj prvenstveni prvijenac, u brzoj akciji pred golom Zadra, kad vratar Matković u prvi mah brani, no ne računa na snalažljivog Jugovića, koji loptu vraća u sredinu, ravno za Moisesa. Drugi gol Moises zabija u 38. minuti i to prsima, na ubačaj Tomečaka.

U drugom poluvremenu mnogo manje prilika i akcija. Rijeci je 4:1 svakako bilo dovoljno, a kad su "nanjušili" da Rijeka više nije u punoj brzini, gosti su se malo oslobodili. Sjajna je bila šansa Hrgovića u 71. minuti, kad je Ikić bio u dobroj poziciji no nije je iskoristio, a domaćini uzvraćaju poslavši loptu u mrežu Zadra, no Leovac se nije upisao u goste jer je dignuta zastavica za zaleđe.

Međutim, zaleđa nije bilo u 85. minuti, kad su svi već mislili da je to - to. Cvijanović je postigao gol za nogometne anale, poslavši loptu s centra, preko glave nespremnog i loše postavljenog Matkovića, ravno u mrežu Zadrana. Konačnih 6:1 postavio je Moises u 88. minuti, prošavši pored Ikića kao da ga nema, postigavši hat-trick.

• Obrisan korisnik02.09.2014. u 11:05
    Mamić Rijeci ne može uzet ništa jer igračima je u Rijeci u najmanju ruku savršeno i što je najbolje zadnja 3 puta su pobjedili Dinamo što dovoljno govori za sebe... P.s. pa ko normalan želi otić iz vrhunske atmosfere u onu pustinju...
  • Obrisan korisnik01.09.2014. u 14:10
    ajmo Mamic sta se ceka uzmi Rijeci tog Moisesa...
  • Obrisan korisnik01.09.2014. u 01:27
    Čekajte sad da se tata Ćiro zalaufa na klupi, pa malo Reno podmaže kolege suce i nema straha za ostanak :D
  • Obrisan korisnik01.09.2014. u 01:00
    Dominacija! Cestitke gospodinu Keku i igracima na ugodnoj veceri na Kvarneru. Breza, jos jednom,...sretno!
  • Obrisan korisnik31.08.2014. u 22:55