MAXtv Prva liga, 36. kolo, 17.05.2014, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 5000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Miro Grgić, Dalibor Conjar (oba Osijek)
Dinamo
Dinamo
Jerko Leko 79'
1:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Cirkus u Maksimiru - Bebek svirao kraj poslije 71 minute igre, Dinamova pobjeda u drugom planu

Vedran Babić • subota, 17.05.2014.

Novi-stari prvak Dinamo okončao je sezonu minimalnom pobjedom (1:0) na Maksimiru protiv najvećeg rivala Hajduka, no njihovo slavlje proteći će u sjeni činjenice da je susret prekinut poslije samo 71 minute igre...

Cirkus u Maksimiru kao završetak ove sezone MAXtv Prve lige, barem što se Dinama i Hajduka tiče. Poslije 71 minute nogometne igre (ukupno 85) glavni sudac Ivan Bebek prekinuo je najveći hrvatski sportski derbi poslije brojnih skandiranja HNS-u koje je krovna hrvatska nogometna organizacija odredila kao nepoželjna i kažnjiva.

U 38. minuti utakmica je prekinuta na dvije minute, a u 48. Bebek je igrače obiju momčadi poslao u svlačionice. Prekid je trajao 14 minuta, no skandiranja su se nastavila i nakon povratka igrača na travnjak. Bebek je bio gluh na ta skandiranja sve do 71. minute kada je prekinuo susret. Utakmica je, međutim, regularna tako da rezultat ostaje 1:0 za Dinamo, kojemu je pobjedu donio Jerko Leko u 79. minuti. No, nogomet će u ovoj utakmici, kao što je to čest slučaj, ponovno ostati u drugom planu.

U sjeni će ostati i prerani oproštaji dvojice dragulja, Alena Halilovića i Marija Pašalića. Halilović, koji će za mjesec dana napuniti 18 godina, odigrao je svoju posljednju utakmicu u dresu Modrih prije transfera u Barcelonu, dok je i 19-godišnji Pašalić posljednji put nastupio za Bile jer je od ljeta novi igrač Chelseaja.

Utakmica kao takva bila je vrlo skromna izglednim prilikama i dobrim akcijama. Dinamo je očekivano imao veći posjed lopte, dok je Hajduk uglavnom tražio kontranapade i prekide. No, ni jedni ni drugi nisu bili previše opasni u svojim naumima.

U 12. minuti Bradarić je pucao snažno s ruba kaznenog prostora, no blokirao ga je Brozović. Dinamo je na svoju prvu pravu priliku čekao do 25. minute kada je Čop s desetak metara iskosa pucao preko grede. Dvije minute kasnije poslije "flipera" u kaznenom prostoru Dinama pucao je i Nižić, no siguran je bio Ježina. Pred sam kraj poluvremena ponovno je u središtu pozornosti bio Čop. Pinto je ubacio, a bivši igrač Hajduka i Splita s pet metara glavom puca loše.

Nakon drugog prekida susreta Milić je zaprijetio iz slobodnog udarca, no brani Ježina. Na drugoj strani uzvratio je Halilović (Tomić obranio), koji je u 71. minuti odlično uposlio Čopa, no njegov je pokušaj blokirao Milović. Nedugo zatim pucao je i Caktaš preko gola, a onda je u 79. minuti Leko pronašao put do Hajdukove mreže. Odigrao je dupli pas s Pavičićem i iskosa pogodio bliži Tomićev kut.

Bila je to i posljednja spomena vrijedna akcija u susretu. Do kraja je tek Halilović izlaskom iz igre pobrao pljesak stadiona za ono što je pružio u modrom dresu. Po završetku susreta, na maksimirskom je travnjaku pred jedva oko 5000 gledatelja Dinamo i službeno proslavio deveti uzastopni naslov prvaka Hrvatske.

• Obrisan korisnik18.05.2014. u 18:30
    Kad ja prijatelju kažem "e jesi pravi cigan, pederčino jedna" jesam li ja rasist i homofob? Po razmišljanju 99% ljudi u ovoj državi, a vjerojatno i u svijetu, nisam i ne bih bio kažnjen. Po "viđenju" čelnika HNS, odnosno drmatora hrvatskim nogometom, jesam. Kad netko u ovoj (ili bilo kojoj državi)... [više na forumu]
  • terrible18.05.2014. u 09:46
    Ukinite hnl kompletno. pa nema sredine u kojoj se ne viče isto. i to nema veze sa huliganima, u Puli cijeli stadion viče hns pederi, od 7 - 77 godina, familije sa djecom zdušno viču mamiću cigane... jer je to jedini način da se mi sirotinja obračunamo sa kriminalcima na vlasti. Šukeru želim isto... [više na forumu]
    terrible
  • Manolito18.05.2014. u 09:45
    Utakmica prekinuta u 71. minuti a gol pao u 79. ?!
    Manolito
  • Obrisan korisnik18.05.2014. u 01:29
    ako na stadinu barem 2/3 ljudi skandira isto protiv hns-a, mamića ili šukera onda to nije grupica huligana, jedina je razlika što na gostovanjima ima manje navijača pa ih se onda lako hapsi i krši osnovna ljudska prava i prikazuje kao huligane, pa zato ne kenjajte sa tim glupostima o šačici... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.05.2014. u 00:39
    Vjerovatno je uvedeno novo pravilo,da kad dinamo povede igra se još malo i gotovo,čemu igrati do kraja!