MAXtv Prva liga, 34. kolo, 03.05.2014, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić i Goran Gabrilo
3:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

U otužnoj atmosferi Dinamo savladao Slaven Belupo i najavio finale Kupa

Ante Dubravac • subota, 03.05.2014.

Tri kola prije kraja sezone nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Slaven Belupo. Pred dvjestotinjak gledatelja Dinamo je na krilima raspoloženog Soudanija slavio s 3:0.

Iako je Dinamo već osigurao svoj deveti uzastopni naslov prvaka trener Zoran Mamić je uoči dvoboja protiv Slaven Belupa tražio od svojih igrača maksimalnu ozbiljnost kako bi se zadržala dobra atmosfera uoči prvog susreta finala Kupa.

Zbog izostanka kapetana Josipa Šimunića u obrani aktualnih prvaka od prve minute su krenuli Šimunović i Capan koji zajedno imaju manje godina od Davora Vugrinca koji je predvodio napad Slaven Belupa.

Kao i obično Dinamo je od početka potpuno preuzeo inicijativu i gosti su vrlo teško izlazili iz svojih tridesetak metara. U 17. minuti s ruba šesnaesterca je pokušao Alen Halilović, ali je gostujući vratar bio oprezan te je odbio loptu u korner.

Minuta šutnje

Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje u čast Ivanu Turini koji je prije godinu dana tragično preminuo.

Po mokrom i skliskom travnjaku igrači su imali problema s kontrolom lopte što su domaćini pokušavali iskoristiti s udarcima iz daljine, ali Pelin je bio siguran. Sredinom prvoga poluvremena Soudani je lijepo prošao po desnoj strani i poslao povratnu loptu za Antolića, međutim u posljednji trenutak reagira obrana gostiju.

Desetak minuta prije odlaska na odmor Halilović je nakon slobodnog udarca pronašao Ademija koji iz blizine šalje loptu preko gola. Napadi domaćina urodili su plodom u 39. minuti kada Brozović asistira za Soudanija, a on glavom zabija za 1:0. Veliku priliku za izjednačenje propusti je Brlek koji je krenuo sam prema Ježini, ali je pucao vrlo loše.

U nastavku susreta Zoran Mamić je u igru uveo i prvog strijelca lige Duju Čopa koji se oporavio od lakše ozljede, a situacija na terenu je bila identična kao i u prvih 45 minuta, Dinamo je držao loptu i kružio oko zone Slaven Belupa s tek povremenim pokušajima iz daljine.

U samoj završnici susreta gosti su se raspali što je iskoristio Soudani za svoja nova dva pogotka. Prvo je u 83. minuti bio precizan nakon asistencije Pinta, a tri minute kasnije koristi jednu loptu koju je Pelin nespretno odbio i postavlja konačnih 3:0.

U idućem kolu Dinamo gostuje u Puli kod Istre 1961 dok Slaven Belupo svoju borbu nastavlja na domaćem travnjaku protiv Zadra.