MAXtv Prva liga, 25. kolo, 08.03.2014, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Ivan Bebek (Rijeka) Tomislav Petrović (Valpovo) Miro Grgić (Osijek)
Jozo Šimunović 40'
Dinamo

U Koprivnici najviša HNL pobjeda Dinama ove sezone, hat-trick Čopa

Ivana Strahija • subota, 08.03.2014.

Dinamo je u Koprivnici pokazao snagu, ali i lijepu igru, te upisao najvišu pobjedu ove sezone. Modri su naime do sada imali "samo" 4:1, ostvarenih protiv Hrvatskog dragovoljca i Osijeka. Sada su upisali 1:6, uz tri gola Duje Čopa.

U susret su Dinamo i Slaven Belupo ušli znajući da već u srijedu imaju još jedan zajednički susret, u polufinalu Kupa. No, dok je to eventualno značilo Modrima da će malo snage čuvati za taj dvoboj, Farmaceuti nisu imali taj luksuz, jer im je teško stanje na tablici onemogućilo bilo kakvo kalkuliranje.

Ipak, protivnik, nakon poraza na Poljudu od Hajduka, nije mogao biti teži, jer su Koprivničani posljednji puta pobijedili Dinamo na svom Gradskom stadionu 2008. godine, s 2:0.

No, prvo je poluvrijeme bilo izuzetno sadržajno, a domaćini su odmah pokazali zube. Imali su u tome doduše, i četveronožnu pomoć, jer je u trećoj minuti susreta na travnjak utrčao crni labrador, kojeg su igrači i zaštitari potom izveli sa stadiona. Kratku zbunjenost tim zbivanjem u gostujućim redovima pokušava iskoristiti Rak, koji prolazi po desnoj strani i nabacuje za Delića, no ovaj je za korak prekratak, sam pred golom Dinama.

Slika 1 od 1.

Nakon toga, slijedi desetminutno zatišje, da bi u 14. minuti Dinamo došao do gola, nakon akcije pred domaćim vratima. Pinto je uspio ubaciti pred domaći gol, no Čop nije dovoljno brz da glavom pospremi loptu u Slavenovu mrežu. No, netko ju je od domaćih nogometaša dirao te Dinamo dobiva korner, iz kojeg pada pogodak. Udarac iz kuta izvodi Antolić, loptu spušta Pivarić, a potom Brozović matira domaćeg golmana Pelina.

0:1 nije bacilo Farmaceute u depresiju, te uskoro opet imaju dobru akciju, a inicijator je opet bio Rak, koji se s loptom uspio izboriti za prostor pred gostujućim vratima, te ubaciti za Gregurinu, no on glavom loptu šalje iznad prečke.

Inicijativa domaćina nije međutim bila dugog daha, jer u 30. minuti, Nakon ubačaja iz kuta Halilovića, u gužvi pred domaćim golom došlo je do sraza Novinića i Ademija. Dinamovac završava na travi, a sudac Bebek pokazuje Farmaceutu žuti karton te ruku usmjerava na bijelu točku. Sigurni je izvođač za 0:2 Čop, iako je Pelin umalo uspio skrenuti loptu od mreže.

Ako su gosti iz Zagreba mislili da će se domaćini predati, prevarili su se, a neugodno im iznenađenje stiže u 35. minuti. Tada se Melnjak sam sjurio po lijevoj strani travnjaka, prošao Pintu, i sa 17 metara plasirao loptu u mrežu pored iznenađenog Ježine.

Slika 2 od 2.

Da imaju zadnju riječ u poluvremenu gosti domaćinima nisu mislili pustiti, te još jednom dižu rezultat prije odlaska na odmor. Halilović je izveo slobodnjak, Šimunić točno prenio loptu za Šimunovića, kojem ostaje matirati Pelina. S 1:3 se ide na odmor.

U drugi dio gostujući sastav kreće eksplozivno, te do 52. minute već ima 1:5. Prvo je Pivarić točno pronašao Brozovića a ovaj je pogodio mrežu za visokih 1:4, a onda je Čop na asistenciju Fernandesa povećao agoniju Farmaceuta.

Slijedi relativno nezanimljivo razdoblje, koje prekidaju navijačke eskapade. Dvaput su naime na travnjak letjele baklje iz boksa Bad Blue Boysa, u 70. i 74. minuti, no sudac Bebek nije međutim prekinuo susret.

U samoj završnici susreta, kad su gledatelji već počeli napuštati stadion razočarani prezentacijom domaćih, Dinamo diže na rekordnih 1:6. Bio je to treći pogodak Čopa, koji s domaćim Edsonom na leđima škaricama para mrežu iza Pelina.

Tako je Dinamo upisao najveću svoju prvenstvenu pobjedu ove sezone, dok Slaven Belupu ostaje tužni pogled na tablicu i nada u iskupljenje u očima navijača u srijedu, kad se isti protivnici, na istom mjestu, sastaju u polufinalu Kupa.

• Mithrandir09.03.2014. u 12:47
    Čestitke Duji Čopu na golovima, no on bi to trebao raditi češće. Ovako, 2 gola istri, zatim 4 utakmice ništa, pa sada hat-trick. Igrač njegovih ambicija, koji želi jednog dana napraviti karijeru vani, te čak kandidirati za reprezentaciju, mora zabijati u kontinuitetu. Ovako su to "bljeskovi".