S Poljuda:Bernard Jurišić • četvrtak, 10.10.2013.

Dobru utakmicu pred desetak tisuća gledatelja odigrali su Hajduk i Bešiktaš na Poljudu. Iako su i jedni i drugi igrali bez svojih reprezentativaca, u 90 minuta imalo se što vidjeti, a pobjedu je na kraju odnijela momčad Slavena Bilića...

Hajduk - Bešiktaš 1:2 (1:2)

Split, Gradski stadion u Poljudu, 10.000 gledatelja.
Suci: Vedran Mamić, Pepur, Radić (svi Split).
Strijelci: 0:1 - Necip Uysal (13.), 0:2 - Dentinho (27.), 1:2 - Kouassi (44.)

HAJDUK: Stipica - Nižić, Maloča (od 63. Bašić), Milić, Jozinović (od 10. Jonjić) - Anđelković (od 81. Basha), Bradarić (od 63. Sušić), Andrijašević (od 81. Balić), Kouassi (od 63. Kiš) - Bencun (od 72. Maglica), Iluridze (od 63. Bukva). Trener: Igor Tudor

BEŠIKTAŠ: Cenk Gonen - Serdar Kurtulus, Ibrahim Toraman, Franco, Motta (od 63. Ugur Boral) - Necip Uysal (od 63. Mehmet Akgun), Sezer Ozturk, Hološko (od 63. Ugur Boral) - Dentinho (od 69. Escude), Eneramo. Trener: Slaven Bilić

Kiša se ipak smilovala, nije padala cijeli dan, pa se na tribinama Gradskog stadiona u Poljudu okupilo desetak tisuća gledatelja. Hajduk i Bešiktaš istrčali su u sastavima oslabljenim za svoje reprezentativce.

Za Hajduk je 13. minuta bila nesretna. Momčad Slavena Bilića povela je nakon "skraćenog kornera" kojeg je izveo Fernandes. a glavom u mrežu skrenuo Necip Uysal.

Hajduk se trudio uzvratiti, pokušavali su Iluridze i Andrijašević turskom vrataru, no drugi je pogodak opet došao u istu mrežu. Dentinho je na 30 metara pobjegao Maloči, kapetan Hajduka ga je sustigao u šesnaestercu, ali ne i zaustavio. Dentinho je "probio" Stipicu ljevicom za 0:2.

Splićani su do poluvremena ipak uspjeli prepoloviti zaostatak. U 44. minuti Andrijašević puca s desetak metara, lopta zapinje "u prometu", najbrži na njoj je Jean Kouassi koji zaobilazi vratara i pogađa mrežu za 1:2.

Drugo poluvrijeme otvorili su "ziceri" na svakoj strani. Najprije je Andrijašević sjajno pronašao samog Iluridzea, Gruzijac izlazi oči u oči s vratarom Cenkom Gonenom i šalje loptu preko njega, ali i preko grede. Na drugoj strani bježi Hološko, ali Stipica odlično reagira.

Čestitke i cvijeće za Tinu Mihelić

Prije početka utakmice između Hajduka i Beškitaša publika je pozdravila novu svjetsku prvakinju u jedrenju u klasi laser Tinu Mihelić. Članica splitskog Labuda ovog je tjedna postala prva Hrvatica s nalosovm svjetske prvakinje u olimpijskim disciplinama.

U 59. minuti Iluridze je u još jednoj odličnoj prigodi, ali nije Gruzijca htio gol večeras. Sjajan potez napravio je Maglica u 79. minuti kad je nanizao nekoliko igrača Bešiktaša i izbio sam ispred vratara, koji refleksom lijeve ruke sprječava izjednačenje.

Još ljepša priča za par centimetara je "pobjegla" u 82. minuti. Niti 60 sekundi nakon što je po prvi put ušao na travnjak kao senior, 16-godišnji Andrija Balić za malo je promašio donji desni kut udarcem sa 16 metara, umalo postavši najljepša priča dana.

• iadera11.10.2013. u 12:53
    Hajduk stvarno igra lipo, od noge do noge, divota momci kombiniraju, jedino što nema ko dati gol. Talentirana generacija, bez sumnje. E, da i obranu posložit malo. Onakvi kiksevi se ne smiju događati
    iadera
  • Obrisan korisnik10.10.2013. u 22:43
    steta iluridzea,trudio se covik i igra solidno al nece pa nece u go...dobra utakmica,ohrabrenje za hajduk,steta sta nije bilo vise ljudi jer je bilo cudo sansi..
  • MalterEgo10.10.2013. u 22:04
    Hajduk jako dobar, realizacija samo loša! Na tom treba poradit! Posebno na maglici!
    MalterEgo
  • The Phantom10.10.2013. u 21:00
    Jako zanimljiva i napeta utakmica,šteta rezultata na kraju,dosta prilika je bilo sa obe strane