MAXtv Prva liga, 20. kolo, 17.02.2013, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec), Goran Pataki (Đakovo)
Rijeka

S Maksimira:Borna Rupnik • nedjelja, 17.02.2013.

Momčad Dinama brzopotezno se iskupila za prvi proljetni poraz, onaj u Osijeku. Utakmicu s Rijekom, koja je najavljivana u kontekstu mogućih komplikacija u borbi za naslov, Modri su odlučili u svoju korist s tri pogotka u prvih 25 minuta. Čop je potom stigao do hat-tricka, a Rijeka do počasnog pogotka...

Ambiciozne i optimistične najave uoči nastavka MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke došli su opravdati u dvorištu aktualnog prvaka Hrvatske, zagrebačkog Dinama, momčadi koje su na svojoj Kantridi na jesen pobijedili rezultatom 3:0.

Međutim, Dinamo je utakmicu riješio u svoju korist prije nego što je Rijeka stigla bilo što pokazati.

U potrazi za iskupljenjem za prošlotjedni poraz u Osijeku, momčad Krunoslava Jurčića postigla je tri pogotka u prvih 25 minuta utakmice. Mrežu gostiju načeo je Ivan Krstanović nakon lijepe suradnje s Marcelom Brozovićem, a Ivan Mance na sličan je način morao po loptu u mrežu i u 21. minuti, kada nakon vrlo dobrog prodora Sammira svoj prvi pogodak na utakmici postiže Duje Čop.

Pomoć Eni Šarac

Utakmica Dinama i Rijeke imala je i izraziti humanitarni karakter. Sav prihod od ulaznica namijenjen je za pomoć Eni Šarac, koja u Münchenu mora na operativni zahvat tumora na mozgu. Svi koji su kupili ulaznicu i svjedočili visokoj pobjedi Zagrepčana dali su veliki doprinos njezinom zdravlju.

Upornost i borbenost Arijana Ademija omogućila je Čopu pogodak za 3:0, a Rijeka je u međuvremenu uspjela tek tražiti kazneni udarac nakon pada Danijela Cesareca.

Prije odlaska na odmor blizu je svog prvijenca za Dinamo bio mladi stoper Tin Jedvaj, koji je ponovno počeo u udarnoj postavi, ali njegov je udarac glavom otišao tik pored vratnice. Ivan Kelava zaustavio je pokušaj Nike Datkovića, a nakon pet minuta drugog poluvremena bilo je već 4:0.

Sammir je izveo udarac iz kuta, Jerko Leko prebacio na drugu stativu, a Duje Čop bez problema glavom upotpunio svoj hat-trick.

Elvis Scoria pokušao je nešto promijeniti ulascima Kristijana Čavala i Lukasza Mierzejewskog, i Rijeka je u 62. minuti smanjila. Ubacio je Josip Brezovec, a najviši je u skoku bio Leon Benko i matirao Kelavu za 4:1. Ipak, Dinamo nije ispuštao konce iz svojih ruku, a Ivan Mance spriječio je četvrti pogodak Čopa sjajnom obranom slobodnog udarca sa 17 metara.

Riječkom vrataru prijetili su još Brozović i Fatos Beqiraj, a Jurčićevi su nogometaši mirno privodili utakmicu kraju. Dinamovom treneru loša je vijest bila tek ozljeda Arijana Ademija, koji je u završnici morao biti iznesen s terena.

Dinamo je tako opet stekao osam bodova prednosti na čelu poretka, a narednog tjedna putuje na Poljud, na derbi s Hajdukom.

• Obrisan korisnik18.02.2013. u 20:39
    jadne li tekme i lige kad Čop zabije tri gola i bude igrač utakmice...
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 10:25
    Dogodi se svima loš dan, pa tako i Rijeci... treba ovo što prije zaboraviti, slijedeći vikend je nova utakmica, nova borba, prebrojati mrtve i nastaviti dalje....Dinamu sve čestitke na igri, osobito prvo poluvrijeme, Kruno mi nije simpatičan, ali ipak se vidi da čovjek ima određene trenerske... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 03:06
    nije lako doći s mora i bure u smrdljivi zagreb i odigrati utakmicu nakon pauze s klasu jačim dinamom, nije lako ali su za to dobro plaćeni i zbog tog skidanja gaća ih treba sve pokažnjavati
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 01:29
    Reci mi molin te jeli prvi dio ove rečenice sarkazam ili iskreno to misliš? neznan kako 3500 ljudi na stadionu u ovakvoj utakmici može bit dobra posjeta, dobra posjeta bi po mom mišljenju bila bar 10 tisuća ljudi.
  • JeremijaX18.02.2013. u 00:31
    Kakva je razlika između prve i druge najjače ekipe HNL-a ćemo saznat idući tjedan. Ne znam šta ste očekivali od ove smiješne Rijeke