1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 22.09.2012, 19:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.500
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Mario Pepur (Split)

Lovro Štrbinić • subota, 22.09.2012.

Zaprešićki Inter trijumfalno je prošao kroz Zadar i pobjedom 5:1 nanio domaćinima peti prvenstveni poraz. Za izuzetno lošu situaciju Zadrana nakon devetog kola najzaslužniji je Ante Budimir, strijelac tri pogotka na ovom susretu.

Jakov Surać
46'
3
Ivan Anton Vasilj
46'
7
Šime Gržan
65'
Tomi Jurić
65'
27
Borko Gorgiev
85'
10
Ivan Blažević
87'
Borimir Perković

U devetom kolu MAXtv Prve lige Zadar je na Stanovima ugostio zaprešićki Inter, momčad koja im predstavlja izravnog konkurenta u borbi za ostanak. Trener Zebić najavio je kako je ovo "utakmica istine", koja nakon ove subote ne izgleda dobro po Zadrane.

Već na početku susreta dalo se naslutiti kako ovo neće biti dan domaćina na Stanovima. Nakon početnog ispitivanja snaga domaći vratar bio je neoprezan prilikom starta na Matiji Matku i skrivio je jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ante Budimir.

Nakon zabijenog pogotka Zaprešićani su nastavili s dobrom igrom, a nakon neuspješnog pokušaja danas vrlo raspoloženog Oršića za 0:2 u 25. minuti zabio je strijelac prvog pogotka Ante Budimir. Upravo Oršić je bio asistent ovom prilikom, a Budimiru nije bilo teško poentirati.

Do kraja poluvremena Zadar nije uspio opasnije zaprijetiti, s 0:2 se otišlo na predah, a nadu domaćini donio je Antonio Mršić početkom drugog dijela, točnije pogotkom u 50. minuti susreta. Ipak, nada u preokret nije među zadarskim navijačima dugo trajala jer je devet minuta nakon smanjenja vodstva Oršić zabio za 1:3 gostiju.

U 65. minuti nakon akcije u kojoj je više manje sve sam napravio poentirao je i Tomi Jurić, a domaćini su potom dodatno pali u izvedbi, očito svjesni da ne mogu biti ravnopravni s raspoloženim gostima.

Pet minuta prije kraja "točku na i" stavio je Budimir svojim trećim današnjim pogotkom, za potpuni potop Zadrana koji nakon ovog kola ostaju na četiri osvojena boda, u teškoj poziciji nakon gotovo trećine odigranog prvenstva. Inter će s ova tri boda preskočiti Cibaliju i s nešto više optimizma okrenuti se nastavku sezone.

• Obrisan korisnik23.09.2012. u 14:24
    ne samo to nego je noćas pisalo paralelno u ovom članku da su drugi gol zabili i oršić i šarić
  • Tizzou23.09.2012. u 13:28
    Glavno da piše gore da je u 59. minuti zabio Mislav Oršić, a jučer je pisalo da je to bio Šarić... I ko je na kraju?
    Tizzou
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 12:03
    Prošle godine padali Hajduk,poslije i Dinamo....ove godine 5:1 poraz od predzadnje momčadi lige...Nije samo Inter danas puno dobio,kladionice su fino unovčili poraz Dinama,a još više poraz Zadra,jer bili su prilično veliki koeficijenti na protivnike.
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 01:36
    Mislim da je ovo prvi put u povijesti HNLa da je inker zabio 5 pogodaka u gostima.... Treba dobro proučiti 90te kako bi me možda demantirali