1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 08.05.2010, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1500
Suci: Bugarija (Bibinje), Grgec (Bistra), Grgić (Osijek)

Ante Jukić • subota, 08.05.2010.

Nogometaši Cibalije ubilježili su večeras 11. domaću pobjedu u ovoj sezoni. Na oproštaju od svojih navijača Vinkovčani su rezultatom 5:0 svladali sesvetsku Croatiju, a igrač utakmice bio je Josip Milardović, koji je postigao tri pogotka.

Josip Lukačević
65'
20
Ivan Grgić
70'
19
Krešimir Prgomet
75'
Mario Čižmek
57'
5
Ivan Lovrić
62'

Mihajl Kostil
73'
Goran Jerković

Oko 1500 gledatelja koji su došli pogledati posljednju ovosezonsku utakmicu na stadionu uz Bosut imalo je što vidjeti, iako su tempo igre i opuštenost igrača jasno dali do znanja kako ovo nije utakmica velikog rezultatskog značaja. Gosti iz Sesveta ravnopravan su protivnik bili tek u nekoliko uvodnih minuta, a onda su se počele redati prilike pred njihovim vratarem Ivanom Banovićem.

Prvu je u osmoj minuti, nakon odličnog proigravanja Pavličića, propustio realizirati Kresinger, dok je već u sljedećem napadu u još izglednijoj situaciji bio Baraban, koji nije uspio u gol pretvoriti "1 na 1" situaciju s gostujućim vratarem. Vidjevši da njegovi kolege iz napada nisu pucački raspoloženi, stvari je u svoje ruke u 16. minuti uzeo Milardović. Nakon što je Pavličić prošao po desnoj strani te potom uputio povratnu loptu prema rubu šesnaesterca, veznjak nebesko-plavih precizno je pogodio za zasluženo vodstvo svoje momčadi.

Taj pogodak potpuno je oslobodio ionako opuštene Vinkovačane, tako da su se prilike do kraja prvog poluvremena redale kao na tekućoj vrpci. Bilo je to svojevrsno natjecanje Kresingera i Barabana, koji su marljivo skupljali promašaje uz svoje ime, prije nego je u samoj završnici poluvremena svoj drugi pogodak na utakmici postigao Milardović. Kad već nije uspio sam zabiti pogodak, Kresinger je u 45. minuti izborio jedanaesterac, kojeg je Milarović rutinski pretvorio u 2:0 vodstvo Cibalije. Potpuno zasluženo, s obzirom da su Sesvećani u prvih 45 minuta samo jednom ozbiljnije ugrozili Antolovića. Bilo je to u 13. minuti, kada je Pejić neprecizno pucao glavom nakon ubačaja Pokrajčića.

I drugo poluvrijeme donijelo je istu sliku na terenu - Vinkovčani su lakoćom kontrolirali situaciju i, gotovo po želji, stvarali prilike pred vratima Banovića. Na isteku 59. minute konačno je red došao i na Pavličića, koji je rutinski pogodio za 3:0 nakon povratne lopte Barabana.

Reprizu te akcije vidjeli smo već u 63. minuti, za razlikom što je Banović ovog puta uspio zaustaviti udarac Pavličića. Ipak, na odbijenu loptu natrčao je Kresinger, i spasa za goste više nije bilo - sada je već visokih 4:0 za nebesko-plave.

"Petardu" u mreži Sesvećana na oproštaju od domaćih navijača u 70. minuti je zaokružio Milardović, svojim trećim pogotkom na utakmici. Treba svakako spomenuti i nesebično dodavanje Barabana, koji je mogao i sam završiti akciju, ali je ipak odlučio asistirati suigraču za hat-trick. Do kraja dvoboja domaćini su propustili potpuno unakaziti izgubljene Sesvećane, tako da konačnih 0:5 iz gostujuće perspektive i ne izgleda toliko loše.

Cibalia je, tako, na najbolji mogući način najavila gostovanje u Osijeku, dok se Sesvećani okreću dvoboju s Hajdukom, prije zasluženog preseljenja u Drugu ligu. Naravno, ako mozgovi u HNS-u ne odluče drugačije.