1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 03.04.2010, 20:15 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.500
Suci: Bruno Marić (Daruvar) Zdenko Mergeduš (N.Gradiška) Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Pamić donio bod Rijeci

Branimir Korać, Marin Pintur • subota, 03.04.2010.

Derbi kola između Rijeke i Dinama je protekao u vrlo nervoznoj atmosferi, ali je i donio vrlo uzbudljivu utakmicu koja je na kraju ipak završila najpravednijim rezultatom, remijem...

Ramon Fernandez
65'

Krunoslav Jurčić

Kao i svi ostali dvoboji ovoga kola, utakmica na Kantridi je počela minutom šutnje za Hrvoja Ćustića. Trener Rijeke Nenad Gračan je izveo postavu s vrlo čvrstim defanzivnim blokom, tako su na teren od prve minute istrčali Pamić, Landeka i Kreilach.

Riječani nisu mogli bolje otvoriti derbi. U 8. minuti nekadašnji igrača Dinama Hrvoje Štrok je izveo slobodni udarac s preko 30 metara iskosa. Loptu nitko nije uspio dotaknuti što je očito zbunilo i Butinu i uz pomoć vratnice Rijeka je došla do vodstva. Pogodak je Štroku bio najbolji mogući poklon za 100. nastup u dresu Rijeke.

Riječani su pritiskom na zadnju liniju Dinama pokušavali držati modre što dalje od svojih vratiju. Ipak, u razdoblju neposredno poslije gola, Dinamo je imao nekoliko dobrih prilika. Karlo Primorac je odlično primio loptu upućenu iz auta i poslao je paralelno s gol linijom, ali je Tomečak zamalo zakasnio. U 12. minuti opet je Primorac bio u dobroj situaciji, ali je Radman bio brži.

U 16. minuti Alen Pamić je izveo odličan solo prodor, došao do ruba kaznenog prostora, uputio udarac, ali je Butina odlično obranio lijevom nogom. Veliki udarac za Jurčića je stigao u 25. minuti kada je zbog ozljede morao izaći Milan Badelj. Zamijenio ga je Domagoj Antolić.

Nakon pola sata igre vidjeli smo odličan udarac najboljeg riječkog napadača Đalovića. Crnogorac je izveo krasan volej udarac lijevom nogom s preko 20 metara udaljenosti, ali je lopta zatresla gredu. Jedna se zanimljivost dogodila u 34. i 40. minuti. Naime, oba vratara Rijeke su dobila žute kartone, i to obojica zbog prigovora! Prvo je Mance u 34. minuti s klupe prigovorio sucu Mariću, da bi iz istog razloga šest minuta kasnije požutio Radman.

Kad se činilo da Rijeka na odmor odlazi s prednošću, došlo je do burnih i zamalo incidentnih situacija na terenu. U prvoj minuti sudačke nadoknade nakon izvedenog udarca iz kuta Dinama, Vrdoljak je pao kraj Ljubovića što je sucu Mariću bilo dovoljno da pokaže na bijelu točku. Uslijedili su glasni prigovori Rijekinih igrača što je rezultiralo žutim kartonima Ljuboviću, Đaloviću i Čaglju. Dojam je da je Marić bio u krivu i da nije bilo govora o kaznenom udarcu. No, Sammir je bio siguran s bijele točke i izjednačio rezultat.

Uvertira u drugo poluvrijeme je bilo isključenje Nenada Gračanu koji je očito imao još nekoliko uvreda udijeliti sucu Mariću. U 46. minuti veliku je priliku propustio Mandžukić pucavši preko gola iz odlične situacije. Gosti dolaze do vodstva u 56. minuti. Loptu ubačenu sa strane vratar Rijeke Radman je izbio da nije mogao lošije. Naime, pogodio je Barbarića od kojeg se lopta odbila u prazna riječka vrata.

Dinamo je tada potpuno preuzeo kontrolu nad igrom, a Mandžukić je najveći krivac što gosti nisu povećali vodstvo. U 68. minuti on i Tomečak su išli u kontru, ali je Mandžukić predugo čekao s upošljavanjem Tomečaka, pa je prilika otišla u nepovrat. Tri minute kasnije zbog ozljede je izašao Barbarić kojeg je zamijenio Robert Kovač.

Sudac Marić je ponovo grubo pogriješio u 74. minuti. Matija Matko, koji je u igru ušao desetak minuta ranije, je brutalno startao na Etta, a Marić mu je dao samo žuti karton. U tom trenutku, čak šest od 11 igrača Rijeke je imalo žuti karton. Domaćin je izjednačio u 81. minuti. Opet je Alen Pamić izveo svoj već karakteristični prodor, te odlično potegao s 20 metara i donio svojoj momčadi vrijedan bod.

U sudačkoj nadoknadi od tri minute Dinamo je imao čak tri velike prilike za pobjedonosni pogodak. Najveću je propustio Dodo koji je išao sam prema Radmanu koji je uspio obraniti. Također, u posljednjim sekundama utakmice, Tomečak je odlično pucao s 20 metara, ali je lopta okrznula gredu.

• Obrisan korisnik04.04.2010. u 23:30
    @mihalj, možda zato što su u rijeci nakon prvog pol. 5 igrača imala žuti, od toga dva stopera, dakle svaki sljedeći malo jači faul van. možda zato jer je suđen nepostojeći penal, ibanez prošao bez kazne za šamarčinu ispred četvrtog i pomoćnog suca...govorim ti, ne navijam za nikoga od spomenutih... [više na forumu]
  • Gomez6904.04.2010. u 20:56
    mogao bi naslov i biti "sudac skoro donio tri boda dinamu"... ono kada se zaletio na jednu kontru dinama...
    Gomez69
  • Mihalj04.04.2010. u 16:42
    lol glavonja sam si sebi upao u usta, kao ne navijam za nikog, start matka je bio za zatvor a po tebi bi trebao bit naslov sudac donio bod dinamu, kak je sudac donio bod ak je rijeka nakon penala zabila i imala cijelo 2. poluvrijeme da eventualno pobijedi. netko je spomenuo mamića da bude trener... [više na forumu]
    Mihalj
  • Obrisan korisnik04.04.2010. u 15:16
    i naslov bi trebalo promjeniti u "sudac donio bod dinamu"
  • Obrisan korisnik04.04.2010. u 15:15
    da se javim, bio sam na kantridi, ne navijam za nikoga od prisutnih, išao sam zbog društva sudac je samo čekao da dosudi nešto, osjećalo se u zraku.svaki kontakt u šesnaestercu je po sučevom kriteriju trebao biti penal, a bile su još dvije takve situacije za rijeku. iako se sa naše tribine nije... [više na forumu]