Zimski sportovi

Black Wingsi ublažili ukupan omjer

Martina Oštrić • utorak, 16.02.2010.

Nakon desetodnevne pauze Medveščak je odradio novo gostovanje, ovog puta kod Linza. Utakmica je riješena već u prvoj trećini, a bodovi su ostali kod četvrtoplasirane momčadi prvenstva, koja je sa dva nova boda učvrstila svoju poziciju, a Medvjede poslala na osmo mjesto poretka...

Desetodnevna pauza dobro je došla hokejašima Medveščaka da udahnu zraka u napornom rasporedu EBEL lige, ali i zaliječe lakše ozljede. Tako su se na led vratili T.J. Guidarelli i Aaron Fox, no Richarda Seelyja danas nije bilo. Unatoč tomu, Medvjedi nisu uspjeli doći do nove pobjede.

Samo 15 minuta bilo je dovoljno hokejašima Linza da dođu do nova dva boda u utakmici protiv Medveščaka i ostvare tek drugu pobjedu u međusobnim susretima. Već u četvrtoj minuti Robert Kristan kapitulirao je po prvi put. Brendan Buckley i Patrick Leahy proigrali su Roberta Shearera koji dovodi svoju momčad u vodstvo.

Vezane vijesti

Već u 11. minuti domaći povećavaju vodstvo. Christoph Ibounig prihvatio je pločicu Gerta Grubera te je drugi put večeras spremio iza leđa danas neraspoloženog Kristana. U 12. minuti Conrad Martin dobiva dvije minute kazne, a ubrzo nakon njegovog povratka na led klupu grije i Brad Smyth.

Domaćini nisu propustili iskoristiti brojčanu nadmoć u 15. minuti. Asistent kod prvog pogotka, Patrick Leahy, i treći put sprema pločicu u gol za vodstvo od 3:0, dok su se u asistente upisali Gregor Baumgartner i Philipp Lukas.

Sa tri gola u mreži u samo 15 minuta trener Medveščaka Ted Sator odlučio se na promjenu vratara, pa u igru ulazi Gašper Krošelj. Samo dvije minute potom Plavi smanjuju rezultat. Jeff Heerema i Brad Smyth proigrali su Joela Prpića koji smanjuje na 3:1.

U preostala dva perioda nije bilo golova. Premda su obje momčadi imale prilika, mreže su ostale netaknute, a bilježimo tek isključenja s obje strane. U posljednjoj minuti, možda i malo prekasno, Krošelj izlazi s gola, no ništa Medveščakovi hokejaši više nisu mogli učiniti. Više sreće, ali i spretnosti imat će valjda protiv Albe u petak na domaćem terenu.