Zimski sportovi

Tradicija pala tek u produžetku

Borna Rupnik • nedjelja, 07.02.2010.

Graz 99ersi uspjeli su u šestom okršaju zaustaviti niz gostujućih pobjeda u susretima s Medveščakom. Presudni je pogodak pao u 15. sekundi produžetka...

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka nisu i po treći puta svladali vodeću momčad lige EBEL na njihovom terenu. U Grazu je nakon pet gostujućih pobjeda u ogledima ovih sastava bolji bio domaćin - rezultat je nakon produžetka glasio 4:3.

Tri su puta 99ersi poveli i tri su puta Medvjedi stizali njihovu prednost. Rodney Jarrett načeo je mreže u 12. minuti, ali Brad Smyth na asistenciju Joela Prpica pogađa u odličnom trenutku, minutu prije isteka prve trećine.

Vezane vijesti

U preostalih 40 minuta Graz nije zaradio nijedno isključenje i češće je prijetio Robertu Kristanu nego Medveščak Sebastienu Charpentieru, ali tvrda utakmica dugo nije dala pobjednika.

Gol Warrena Norrisa iz 21. minute anulirao je Joel Prpic samo tri minute poslije, u akciji u kojoj su sudjelovali još Andy Sertich i Brad Smyth, koji je krajem druge dionice poslan i na desetominutno hlađenje.

Tradicija postizanja po jednog pogotka sa svake strane nastavila se i u trećoj trećini: opet je Norris bio precizan za 3:2, a susret u produžetak u 47. minuti odvodi prvi strijelac Medveščaka, Mike Ouellette, na još jedno Sertichevo dodavanje.

Zanimljivo je da nijedna momčad niti jednom nije iskoristila igrača više na ledu, a dodatnih pet minuta trajalo je zapravo samo 15 sekundi. Tada Christoph Harand pogađa za prekid tradicije. Treba istaknuti da je Medveščak nastupio u prilično okrnjenom sastavu, bez ozlijeđenih Aarona Foxa, Thomasa Guidarellija i Richarda Seeleya.

Villacher SV našim Medvjedima u borbi za peto mjesto sada bježi jedan bod. KAC se poravnao s hrvatskim predstavnikom, a mađarska Alba Volan zaostaje jedan bod. Do kraja su još dva kola, a s obzirom na gužvu u poretku od prvog do četvrtog, odnosno petog do osmog mjesta, prognoze o protivniku u doigravanju zasad su prilično nezahvalne.