Zimski sportovi

Graz pao u Jesenicama

Martina Oštrić • subota, 06.02.2010.

51. kolo hokejske EBEL lige donijelo je sraz prvoplasirane i posljednje momčadi na ljestvici, Graza i Jesenica u kojem su domaće Jesenice došle do nova dva boda. Vienna Capitalsi su s lakoćom odnijeli pobjedu protiv Albe, kao i KAC na gostovanju kod VSV-a. Jedinu relativno neizvjesnu utakmicu odigrali su Linz i Red Bull...

Nažalost po njih, Jesenice su proradile tek na kraju sezone, kad im je doigravanje već izmaklo. Ipak, pred svojim je navijačima uvijek lijepo pobijediti vodeću momčad lige, a danas je u Podmežakli pao prvoplasirani Graz s 4:1. Rezultatski gledano, Jesenice su poprilično lagano odnijele pobjedu. Nakon prvog perioda, pogodcima Tome Hafnera i Mihe Brusa Jesenice su na odmor otišle rezultatom od 2:0.

Jedinim pogotkom u drugom poluvremenu Andrei Makrov povećao je vodstvo domaćih, a sa tri pogotka viška, domaći su opuštenije ušli u posljednji period. Premda uskoro bivaju kažnjeni od Matthiasa Schwaba, Andrej Hebar tri minute prije kraja utakmice postavlja konačnih 4:1.

Vezane vijesti

Izlet Albe u austrijski glavni grad uopće nije prošao dobro po mađarsku momčad, jer je golman Tommi Satosaari nakon dva perioda igre čak četiri puta vadio pločicu iz svoje mreže. Posljednji period, kojeg su obilježila isključenja s obje strane, pripao je Mađarima, koji su s dva pogotka tek uspjeli ublažiti neizbježan poraz.

KAC je, čini se, pravu formu pronašao tek pred kraj prvenstvenog dijela natjecanja. Klub iz Klagenfurta, naime, posljednja četiri kola ne zna za poraz, a drugačije nije bilo ni večeras, na gostovanju kod Villacha. Izjednačena prva trećina završila je 1:2, no gosti su u preostalih 40 minuta ubacili u višu brzinu, i sa tri pogotka u mreži Gerta Prohaske došli do lagana nova dva boda.

Premda rezultat ne sugerira tako, Red Bull iz Salzburga s lakoćom je u Linzu svladao domaće Black Wingse. Prvi gol za domaće postigao je Gregor Baumgartner, pri gostujućem vodstvu od 0:3, no Thomas Koch ponovno je stvari vratio na početak. U posljednjem periodu domaćini su tek uspjeli smanjiti rezultat, no promjene nije bilo.