Zimski sportovi

Medveščak ostavio Olimpiju bez daha

Martina Oštrić • petak, 05.02.2010.

Hokejaši Medveščaka upisali su novu pobjedu na gostovanju kod oslabljene Olimpije iz Ljubljane. U utakmici u kojoj je postignuto čak devet golova po prvi put ove sezone za momčad Medveščaka zaigrao je mladi Dominik Kanaet, a pruženu priliku opravdao je dvaput...

Medveščak je u Ljubljanu doputovao oslabljen za čak tri važna kotačića - nedostajali su im ozlijeđeni TJ Guidarelli, Richard Seeley i Aaron Fox, a uz to, na vratima je umjesto Roberta Kristana stao Gašper Krošelj. Ipak, to nije omelo Medvjede da odigraju fenomenalnu utakmicu i privedu je kraju u svoju korist.

Već u četvrtoj minuti, u svom debitantskom nastupu, Dominik Kanaet doveo je Medvjede u vodstvo. Alan Letang pucao je s plave linije nakon čega 18-godišnjak hvata odbijanac i lako poentira. Tri minute potom Olimpija izjednačava rezultat preko Anže Ropreta, no to i nije previše utjecalo na igru gostujuće momčadi. U devetoj minuti Kanaet postiže svoj drugi pogodak na utakmici, a svoje je prste u novom vodstvu ponovno imao kapetan Letang.

Vezane vijesti

Olimpija je i drugi put došla do izjednačenja u 15. minuti. Andrej Goličič iskoristio je asistenciju Egona Muriča i Davida Šefiča, te posljednji put večeras odveo utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Nije dugo trebalo Medvjedima da ponovno povedu. Do kraja trećine pao je još jedan gol u domaćoj mreži. Dvije minute prije kraja Joel Prpić i Conrad Martin asistirali su Bradu Smythu, te se na prvi odmor odlazi s prednošću Zagrepčana od 2:3.

Drugi period utakmice nije bio ništa manje zanimljiv, a gledatelji su svjedočili još četirima golovima. Po njihovu žalost, svi su završili u mreži Matije Pintariča, koji je nakon 20 minuta na golu zamijenio Aleša Silu. U 25. minuti Letang je završio na klupi za kažnjene, a Jeff Heerema povećao vodstvo. Unatoč prednosti od dva gola, Medveščakovi igrači konstantno su imali igrača manje na ledu. Nakon Šase Rajsara u 26. minuti, dvije minute poslije na klupu za kažnjene sjeo je i Brad Smyth, no to, čini se, nije previše smetalo Medvjedima koji su i dalje punili domaću mrežu.

Ovoga puta Heerema je asistirao, a nakon dvije asistencije konačno se i Alan Letang upisao u strijelce. Utakmica je došla tek do svoje polovice, a Medveščak je već riješio pitanje pobjednika. Ipak, još je bilo igrača koji se nisu upisali u strijelce, a valjalo je to i promijeniti.

Sljedeći na redu bio je Andy Sertić. Heerema i Joel Prpić još su jednom razigravači, a Medveščakov branič pogodio je za šesti gostujući pogodak. Posljednji gol djelo je Roka Jakopiča. Mike Ouellette i John Hečimović proigrali su za Slovenca koji pogađa za posljednji pogodak na utakmici.

Posljednji period donio je po jedno isključenje sa svake strane, no pogodaka nije bilo. Medveščak je tako došao do treće gostujuće pobjede u Ljubljani i pete sveukupno, dok su igrači Olimpije, nakon domaće pobjede Jesenica, sa 35 bodova izjednačili sa sunarodnjacima, i polako ali sigurno tonu prema posljednjem mjestu lige.