Zimski sportovi

Medveščak bez bodova iz Salzburga

Martina Oštrić • petak, 22.01.2010.

Nakon poraza kod Albe, Medveščak je upisao i novi poraz na novom gostovanju. U Salzburgu, kod jakog Red Bulla, zagrebačka momčad nije uspjela do bodova, a nakon tri perioda rezultat na semaforu iznosio je 3:2 u korist domaće momčadi...

Kao da gostovanje kod najskuplje momčadi lige, s kojom, uz to, imate i loš omjer pobjeda i poraza, nije samo po sebi dovoljno teško, Medveščak je imao i taj peh da u Austriju otputuje sa samo tri postave. Robbyja Sandrocka nema već duže, a s njim je u Zagrebu ostao i hrvatski trojac Mislav Blagus, Marko Lovrenčić i Igor Lazić te ozlijeđeni Mike Prpich. Uz to, na golu je umjesto Roberta Kristana priliku dobio drugi golman Gašper Krošelj.

No nekad baš taj inat gura igrače dalje, a čini se da su Medvjedi unatoč lošim vijestima zacrtali se vratiti bar s bodom iz Salzburga. Thomas Koch u 11. je minuti zaradio dvije minute kazne, a premda su hokejaši Medveščaka pune dvije minute pleli mrežu oko gola Davida Leneveua, pri samom ulasku Kocha na led uspjeli su postići pogodak.

Vezane vijesti

Mike Ouellette i Conrad Martin sve su namjestili za Andyja Sertica, koji je pospremio pločicu u mrežu za gostujuće vodstvo.

Da Medvjedi tradicionalno loše odigravaju drugu trećinu i nije neka novost, a tako se pokazalo i ovaj put. Nakon isključenja Martina Michael Siklenka poravnava rezultat. Conrad Martin novim isključenjem u 27. minuti neizravan je krivac i za drugi gol, kada s igračem više domaće u vodstvo dovodi Michael Gergen.

Do kraja druge trećine Krošelj je još jednom kapitulirao pred Red Bullovim napadom. Manuel Latusa i Marco Pewal asistirali su Jeremyju Rebeku za novi, naknadno će se pokazati i odlučujući gol domaćina.

Posljednji period igre donio je nove pokušaje obiju momčadi, no od pustih želja bilježimo jedino mnogobrojne minute isključenja s obje strane. Jedno takvo, ono Douglasa Lyncha iskoristio je kapetan Alan Letang i minutu prije kraja smanjio rezultat.

Sa golom zaostatka Medveščak je pokušavao, a Krošeljevim odlaskom s leda otvorilo se mjesto i za novog igrača u napadu, no vremena više nije bilo. Medveščak može žaliti za propuštenom prilikom, no s obzirom na situaciju s manjkom igrača, rezultat protiv Red Bulla ipak donosi nadu u pozitivan rezultat pred gostovanje u Jesenicama.