Zimski sportovi

Nakon penala do pobjede

Martina Oštrić • nedjelja, 17.01.2010.

Nakon deficita od dva gola igrači Medveščaka uspjeli su se vratiti i upisati novu pobjedu. Po četvrti put ove sezone trećeplasirana momčad lige, Liwest Linz, nakon utakmice protiv zagrebačkih Medvjeda led napušta pognute glave. Ipak, kući će s bodom u džepu, jer je pobjednik riješen nakon penala...

Nakon pobjede nad KAC-om Medveščak je u pohod na nova dva boda krenuo s još jednom austrijskom momčadi. U goste im je došao Linz, protiv kojeg Medvjedi imaju pozitivan omjer od 3:1, i na domaćem su terenu tražili četvrtu pobjedu. S druge strane, Linz je, što zbog ozljeda a što zbog suspenzija, u Zagreb došao sa samo tri napada pojačana s još dva igrača.

Uz sve nabrojano gosti su ipak bili bolja momčad u prvom periodu. Medveščak je u rezultatskom egalu držao ponajviše i danas odlični Robert Kristan koji je odlično branio svaki udarac gostiju. S druge strane, igrači Medveščaka prvi su put priprijetili vratima Alexa Westlunda tek nakon nešto više od pet minuta. Nažalost, mali broj udaraca u gol obio se u glavu domaćima. U desetoj minuti gosti prolaze nekažnjeno pri ozljeđivanju Marka Lovrenčića koji se do kraja susreta više nije vraćao na led, a već u sljedećem napadu dolaze do vodstva.

Gregor Baumgartner je s lijeve strane ušao u trećinu te dodao pločicu Markusu Matthiassonu koji lako šalje pak u nepokriveni dio gola. Povećanje Linzovog vodstva stiglo je nakon samo šest minuta. Nakon isključenja Saše Rajsara gosti su pleli mrežu oko Kristanovog gola no Slovenac na Medveščakovom golu uglavnom je zaustavljao sve njihove udarce. Konačno, kapitulirao je u 16. minuti kada mu je strijelac prvog gola Matthiasson, nakon greške domaće obrane, između nogu gura pločicu u gol.

Minutu prije kraja gosti ostaju sa trojicom na ledu, a Medveščak je 'pet na tri' situaciju na ledu jednostavno morao iskoristiti kako bi se vratio u utakmicu. Nakon nekoliko udaraca Andyja Sertića i Mikea Ouellettea potonji na asistenciju Aarona Foxa uspijeva smanjiti rezultat poslavši pločicu u gol kroz noge Westlundu.

U drugoj trećini, ponajviše zahvaljujući odličnim vratarima, nije bilo golova. Izdvajamo tek prilike T.J. Guidarellija početkom trećine kada se našao sam pred golmanom, no nije dobro zahvatio pločicu, te Alana Letanga i Andyja Sertića s plave crte, koje je Westlund s lakoćom zaustavio.

Posljednji period utakmice započinje s novom obranom Roberta Kristana, a slijedila su i dva udarca Joela Prpića, koji je sam uspio izbiti pred gol Westlunda. Nažalost po domaće, rezultat je ostao nepromijenjen, no to je bila samo uvertira onoga što slijedi. Lijepo izrađena akcija u na relaciji Brad Smyth - Joel Prpić - Brad Smyth donosi poravnanje rezultata, no vrijedi spomenuti velike zasluge Jeffa Heereme.

Do kraja utakmice obje su momčadi pokušale doći do novog pogotka, no ponajviše zaslugama obojice odličnih vratara utakmica je otišla u produžetke. U pet dodatnih minuta rezultat se, unatoč odličnim prilikama obje momčadi ponovno nije mijenjao, a golmani su se počeli zagrijavati za lutriju zvanu penali.

Čak pet serija penala bilo je potrebno kako bi Medveščakovi hokejaši došli do dva boda. Promašivali su Guidarelli, Fox, Ouellette i Hečimović, da bi tek iz petog pokušaja Joel Prpić uspio prevariti vratara Westlunda za dva nova boda i šesto mjesto Medveščaka.

• Obrisan korisnik18.01.2010. u 14:00
    što je onda na kraju bilo s lovrenčićem?
  • Yurraz18.01.2010. u 00:17
    Pohvale svima, pogotovo Kristanu koji je bio standardno dobar, ali i Joelu Prpichu koji nam je u zadnjih mjesec dana donio jako puno bodova svojim golovima. Takoder perfektna akcija za drugi gol!
    Yurraz
  • ALGHAZANTH17.01.2010. u 20:58
    Ova utakmica me podsjeća na jednu prijašnju kada su isto Black Wingsi imali 2-0 a na kraju izgubili 6-4. Bravo za Medvjede jer su opet imali dovoljno strpljenja da se vrate iz teške pozicije.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik17.01.2010. u 20:29
    briljirali vratari, svaka čast Kristanu, ali i Prpiću kad je zabio onaj penal Westlundu :D