Zimski sportovi

Medveščak slomio i čvrstu Olimpiju

Martina Oštrić, Borna Rupnik • nedjelja, 10.01.2010.

Premda će se svi složiti da nije pametno pripremati ražanj dok je zec u šumi, Medveščak je pobjedom nad ljubljanskom Olimpijom (3:1) napravio golem korak prema željenom plasmanu u doigravanje. 12 kola prije kraja Slovenci za sedmim Medveščakom zaostaju deset bodova...

Ljubimci Ledene dvorane jedan su od presudnih dvoboja za plasman u doigravanje okončali u svoju korist. Devetoplasiranu Olimpiju svladali su nakon teške borbe tijekom svih 60 minuta, ali najvažnije što je na semaforu naposljetku pisalo 3:1.

Medveščak je ponovno zaigrao bez ozlijeđenog Mikea Ouellettea, prvog strijelca momčadi, ali i bez Robbyja Sandrocka, kojemu povratak na led protiv Jesenica unatoč postignutom pogotku neće ostati u dobrom sjećanju. S druge strane, Olimpija je u Zagreb doputovala u još težoj situaciji: samo s 15 igrača.

Važnost utakmice kao da je sputala obje momčadi na samom početku. Gosti iz Slovenije ipak su se snašli nešto bolje te su u prvom dijelu prve trećine bili aktivniji i stvarali opasnije situacije. Najbolji igrač Medvjeda u tim je trenucima bio vratar Robert Kristan. To se okrenulo u 14. minuti, kada prekaljeni Brad Smyth odličnim potezom pronalazi Mikea Prpicha, koji preciznim udarcem zabija za vodstvo Medveščaka 1:0.

Taj je gol trgnuo hrvatskog predstavnika, a dar Franka Banhama u vidu nepotrebnog isključenja pretvoren je u 2:0. Richard Seeley pucao je minutu prije odmora s plave linije, a pak je kroz gužvu nekako dospio do Jeffreya Heereme. On je nedugo prije imao sjajnu priliku, ali nije je iskoristio. Ovoga puta nije mu preostao težak zadatak, pogodio je praznu mrežu.

Takav razvoj događaja nije obeshrabrio Olimpiju. Slovenci su i u drugu trećinu ušli odlučno, a izvrsnu su priliku imali iz jednog protunapada, no zatresao se samo okvir gola. Na drugom kraju terena na isti je način uzvratio Heerema, koji se našao sam pred Alešom Silom, ali nije pogodio. U 31. minuti zbog grubog je prekršaja kažnjen ljubljanski kapetan Kevin Mitchell, međutim, Medveščak nije pronašao način kako probiti Olimpijin zid.

Slovenski sastav svoju je šansu pretvorio u smanjenje rezultata. Na klupi za kažnjene sjedio je Conrad Martin, a Boštjanu Goličiču nakon pregleda snimke suci pripisuju pogodak za 2:1. Do kraja druge dionice i jedni i drugi stvorili su nekolicinu solidnih prilika, među kojima se ističe ona posljednja, Heeremina, ali promjena na semaforu nije bilo i tako se s osjetnom napetošću u zraku ušlo u zadnjih 20 minuta.

Ipak, treća je trećina počela idealno za Medvjede. Sudac je podignuo ruku kako bi označio isključenje za hokejaša Olimpije, Kristan je požurio na klupu, a brojčanu nadmoć koriste dodavač Joel Prpic i strijelac Smyth, koji je posebno raspoložen bio u dva vezana dvoboja protiv slovenskih momčadi. Olimpija je pokušala brzo reagirati, ali Medveščak je u narednim minutama nastavio stvarati vrlo izgledne situacije pred Silom.

Po dobrom starom običaju, kada je zatim zagustilo pred zagrebačkim golom, Kristan je bio na visini zadatka, čak i u razdoblju u kojem je Olimpija pritisnula s igračem manje. Što se susret više bližio kraju, redale su se prilike pred oba čuvara mreže, a rezultat se nije promijenio čak ni nakon što je Heerema u posljednjoj minuti pogodio nečuvani gol - suci su ga poništili. Slavlje u dupkom punom Domu sportova, naravno, nije izostalo: Medvjedi su na najbolji mogući način završili hrvatsko-slovenski tjedan hokeja u Zagrebu i pritom čestitali peti rođendan vjernom Sektoru B.

• IanZG10.01.2010. u 22:46
    Nema jos na youtubeu, mislim da bi gol bio dobar primjer da ni svi ti Hawk Eyeovi, Slow Motioni i sve to nije savrseno
    IanZG
  • Obrisan korisnik10.01.2010. u 21:59
    ima li tko snimku tog gola?
  • IanZG10.01.2010. u 20:31
    Woo, Kristan je legenda, jedino mu se ovako moze zabiti gol, uz krivu sudacku procjenu!
    IanZG
  • ALGHAZANTH10.01.2010. u 20:15
    Tvrda utakmica gdje je trebalo biti koncentriran svih 60 minuta za osvajanje važnih bodova. Čestitke Medvjedima a posebno golmanu Kristanu koji je jednostavno zaključao svoj gol.