Zimski sportovi

Raffl junak pred 30.500 navijača

Borna Rupnik • subota, 09.01.2010.

Utakmica 42. kola lige EBEL između KAC-a i Villacha igrala se na klagenfurtskom stadionu pred 30.500 gledatelja i oborila sve rekorde posjećenosti, ali bodovi su pripali gostima...

KAC iz Klagenfurta postao je ponosni vlasnik rekorda u rubrici broja gledatelja na jednoj utakmici lige EBEL. Susret protiv Villacha organiziran je na tamošnjem stadionu, a ulaznice su bile rasprodane i puno prije samog početka.

U sjajnoj atmosferi, pred više od 30 tisuća ljudi i uz povremene pahulje snijega, pobjedu su ipak odnijeli gostujući hokejaši, a junakom je postao dvostruki strijelac Michael Raffl.

On je svoju momčad doveo u vodstvo u 26. minuti, na dodavanje Rolanda Kaspitza, a identična je kombinacija bila odgovorna i za udvostručenje Villachove prednosti samo pet minuta kasnije.

Nadu je domaćim navijačima vratio Thomas Hundertpfund u 47. minuti, ali ne zadugo. Nepunu minutu kasnije Roland Kaspitz postaje i strijelac za konačnih 3:1, a Raffl je i u tom pogotku imao svoje prste, kao i Günther Lanzinger.

"Ovo nam je najljepša pobjeda nakon osvajanja naslova", izjavio je Kaspitz nakon južnoaustrijskog derbija koji će ostati upisan u povijesne knjige, a s njim se složio i njegov kapetan.

"Ugođaj na stadionu bio je nevjerojatan. Bilo je sjajno igrati pred 30.500 ljudi. Silno smo željeli pobijediti i to nam je pošlo za rukom. Nikada još nisam doživio ovako nešto, to je neponovljiv doživljaj", rekao je Michael Stewart.

Naravno, raspoloženje u svlačionici KAC-a poslije susreta nije bilo posebno dobro. "Kada ne zabijate golove, ne možete se ni nadati pobjedi. Villach je iskoristio naše pogreške, ali atmosfera nas je sve zajedno ostavila bez daha", prepričao je napadač Dieter Kalt.