Zimski sportovi

Olimpija jedva sačuvala dva boda

Borna Rupnik • utorak, 05.01.2010.

Ljubljanska Olimpija osvojila je na svom terenu dva vrlo važna boda protiv Albe Volan, a KAC je doživio sudbinu Medveščaka i zadržao bod prednosti nad Zagrepčanima. Derbi kola pripao je hokejašima Graza...

Teško, borbeno, ali učinkovito - tako je Olimpija smanjila zaostatak za Medveščakom na sedam bodova. Protiv Albe Volan poveli su pogocima Jurija Goličiča i Erika Pancea, ali je u 26. minuti smanjio Daniel Fekete.

Na 3:1 povisio je Boštjan Goličič početkom posljednje dionice, no samo minutu kasnije Marton Vas vraća potpunu neizvjesnost. Do kraja susreta vratar Olimpije Matija Pintarić bio je pod neprestanom paljbom, no obranio je preko 20 udaraca i sačuvao pobjedu svojoj momčadi.

Vezane vijesti

Izravan dvoboj za sam vrh pripao je Graz 99ersima nakon velikog preokreta. Vienna Capitalsi vodili su usred Graza 2:0 na ulasku u treću trećinu, za što su zaslužni strijelci Dan Bjornlie i David Rodman.

No, u samo 20 minuta Graz zabija četiri gola i dolazi do velikog slavlja. Frederica Cassivija redom su svladali Warren Norris, dva puta Stefan Herzog i naposljetku Eric Healey u praznu mrežu za konačnih 4:2.

Iznimno neizvjestan susret odigran je u Klagenfurtu. Uz stalne promjene vodstva KAC i Red Bull odigrali su unutar 60 minuta 3:3. Za aktualne prvake pogađali su Dieter Kalt, Michael Craig i David Schuller, dok su za goste iz Salzburga precizni bili Kelsey Wilson, Marco Pewal i Douglas Lynch. U produžetku je KAC-u bod otkinuo Ryan Duncan, na čemu mu zahvaljuju svi simpatizeri Medveščaka.

Jesenice su drugo kolo zaredom prokockale vodstvo. Rok Tičar i Tomaž Razingar u samo su 13 minuta nagovijestili iznenađenje, no Patrick Leahy, Matthias Iberer, Franklin Macdonald i Brendan Buckley okreću na 4:2 za Black Wingse iz Linza. Anže Terlikar smanjio je deset minuta prije kraja na konačnih 4:3, a isti je igrač sudjelovao i u gužvi u završnim sekundama, koje su obilovale isključenjima.

• ALGHAZANTH06.01.2010. u 19:59
    Uzalud vam Janezi ta pobjeda protiv Albe kada su vam vrata doigravanja zatvorena.........