Zimski sportovi

Capitalsima bodovi

Martina Oštrić • petak, 01.01.2010.

Prvoplasirana momčad lige, Vienna Capitalsi, na svom su terenu došli do vrlo lake pobjede nad Medveščakom. U utakmici koja je s tri pogotka riješena već u prvom periodu, domaći su odnijeli pobjedu 4:1...

Medveščak je u Beč stigao sa samo 15 igrača. Osim ozlijeđenog Sandrocka i suspendiranog Martina u glavni grad Austrije nisu stigli ni bolesni John Hećimović te ozlijeđeni Mislav Blagus, a u sastavu nije bilo ni Marka Lovrenčića.

Ipak, samo 15 raspoloženih igrača nije izlika Medvedima za vrlo rani primljeni gol. Već u petoj minuti David Rodman iz solo akcije pogađa danas prvog golmana Medveščaka Gašpera Krošelja od kojeg se odbija pločica i ulazi u gol. U sljedećih desetak minuta Medveščakovi su igrači imali svoje šanse, pogotovo Joel Prpic, Andy Sertić i Brad Smyth, no niti jedan od njih ne uspijeva matirati danas odličnog Frederica Cassivija.

Vezane vijesti

U 17. minuti domaći povećavaju vodstvo. S igračem više Lebeau i Gratton uposlili su prinovu u bečkoj momčadi, Yvesa Saraulta, kojega Sertić ne uspijeva zaustaviti u njegovoj namjeri. Samo minutu kasnije Capitalsi osiguravaju miran nastavak utakmice. David Rodman puca sa sredine trećine, i sretnim spletom okolnosti pogađa za 3:0.

Drugu trećinu nešto bolje otvaraju Medveščakovi igrači. U trenutku dok imamo igrača više u terenu Krošelj brani u situaciji 'jedan na jedan', a udarac Mikea Ouellettea još jednom ne završava u mreži Capitalsa. Nažalost, gosti ne koriste gotovo četiri minute s igračem više na terenu, što domaćini kažnjavaju. U 26. minuti Marcel Rodman na asistenciju Boucharda i Bjornlie iz prve puca u lijevi Krošeljev kut za četvrti gol Bečana.

Četiri pogotka u mreži nije spriječilo Medvjede da nastave s napadima, pa je tako Ouellette još jednom propustio vrlo izglednu priliku, dok Cassivi svoju novu obranu upisuje i nakon udarca Aarona Foxa. Isključenje T.J. Guidarellija domaći ne koriste da bi nanovo ugrozili Krošelja, dok s druge strane bezuspješno pokušava Mike Prpich.

Posljednji period donio je najbolje izdanje Medveščaka večeras. Unatoč isključenju Miroslava Brumerčika bilježimo prilike Roka Jakopića i Saše Rajsara koje su bile samo uvod u konačno smanjenje rezultata. Brad Smyth puca s plave crte, a pločica prolazi Cassviju kroz noge i ulazi u gol. Četiri minute potom Mike Prpich pokušava iznenaditi protivničkog golmana sa sredine terena, no Cassivi je ipak preiskusan golman da ne bi obranio takav udarac.

Posljednjih 15 sekundi Medvjedi su imali čak tri izgledne šanse da na samom kraju utakmice još jednom smanje rezultat, no ni njima samima vjerojatno nije jasno kako pločica nije ušla u okvir gola.

• sraka02.01.2010. u 18:29
    Bome ono pred kraj... Kad ono nismo zabili, ne znam kako bi sve ostalo prije. Međutim, ključ svega je bila mlaka prva trećina. Bečani su možda i najbolji klizači u ligi zato treba biti stalno koncentriran. Ide se dalje. Čeka se Graz.
    sraka
  • IanZG02.01.2010. u 00:59
    Da smo samo slušali prijenos Mićin zaključili bismo da Medvjedi igraju protiv reprezentacije Kanade... Zapravo su se vrlo dobro držali i natjerali protivničkog golmana na nekoliko važnih obrana, sa ovakvom igrom uz puni sastav se nikoga ne trebamo bojati!