Zimski sportovi

Olimpija se izvlači, 99ersi poraženi

Goran Markuš • petak, 18.12.2009.

Sjajnom igrom u posljednjih 20 minuta hokejaši Tilia Olimpije stigli su do nove pobjede i tako se našem Medveščaku ponovno približili na tek tri boda zaostatka. Vrlo zanimljivo bilo je i kod Graza koji je usprkos uvodnih 2:0 poražen od gostiju iz Salzburga što ih je stajalo pada s vodeće pozicije u ukupnom poretku EBEL lige...

Nakon tri uzastopna poraza hokejaši slovenske Olimpije odradili su sjajnu posljednju trećinu i 1:2 potpuno zasluženo pretvorili u 4:2 upisavši vrlo važnu 13. ovosezonsku pobjedu približivši se našem Medveščaku na tek tri boda zaostatka.

Iako je preko Jurija Goličiča već u 14. minuti Olimpija došla do prve prednosti gosti se nešto bolje snalaze u narednih 26. minuta i u posljednju trećinu ulaze sa sasvim solidnim golom prednosti. Međutim već u četvrtoj minuti treće trećine domaćin izjednačava da bi deset minuta kasnije ponovno vratili rezultatsku prednost. Drugim zgoditkom Goličiča u posljednjim sekundama utakmice Olimpija je potpuno riješila pitanje večerašnjeg pobjednika.

Vezane vijesti

Vrlo zanimljivo bilo je i u Grazu gdje su domaći 99ersi upisali četvrti poraz u posljednjih pet utakmica i tako po prvi puta nakon dužeg perioda pali s prvog mjesta u ukupnom poretku EBEL lige. Već u 11. minuti domaćin se domogao prednosti da bi u 50. sekundi druge trećine Eric Healey zabio za sjajnih 2:0 svojih 99ersa.

Međutim, Red Bull se nije predao i ponajviše zahvaljujući izuzetno raspoloženom Michaelu Schiechlu koriste dvije prilike s igračem "viška" i u 35. minuti dolaze do novog izjednačenja na susretu. Posljednja trećina donijela je nekoliko sjajnih prilika za obje momčad, no gosti su bili ti koji su se bolje snašli i golom Ryana Duncana u 54. minuti osiguravaju veliko 19. ovosezonsko slavlje.

Za razliku od 99ersa i KAC-a Liwest nije propustio ponuđeno i nakon uvodnog vodstva drugim golom Markusa Matthiassona u 50. minuti potpuno zasluženo upisuju 19. ovosezonsku pobjedu. Nakon izjednačenja preko Davida Bornhammara u 17. minuti utakmice i gostujuća Alba dobila je svoju priliku, no na njihovu žalost ovog puta nisu to uspijeli iskoristiti.