Zimski sportovi

Vienna smrznula Medveščak

Krešimir Ferlak • petak, 18.12.2009.

Medveščak je doživio težak poraz na gostovanju kod Vienna Capitalsa u 33. kolu EBEL lige. Utakmica je bila riješena već u uvodnim minutama, a na kraju su domaćini slavili s ogromnih i za Medveščak ružnih 7:1.

Vienna Capitalsi ostvarili su osmu uzastopnu pobjedu u EBEL ligi. Medveščak je stigao u Beč s prikrivenim optimizmom, ali nažalost naš predstavnik je odigrao jako lošu utakmicu i bolje od poraza nisu mogli ni očekivati. Na kraju je to bila prava katastrofa za Medvjede.

Sve je bilo riješeno već u prvih sedam minuta utakmice. Naime, domaćini su krenuli furiozno i već u uvodu susreta postigli tri pogotka. Na prvi se čekalo samo šesnaest sekundi, a zabio je Benoit Gaudet. Odmah nakon toga nova loša vijest za Medveščak, jer je Conrad Martin zaradio pet minuta isključenja i kaznu utakmice. Problemima tu ni približno nije bio kraj.

Igrači Vienne su kao prava iskusna ekipa iskoristili igrača više i postigli dva pogotka. Prvo je zabio Patrick Lebeau, a ubrzo zatim precizan je i David Rodman. Treba reći da je nakon drugog pogotka Capitalsa trener Medvjeda Ted Sator zamijenio Roberta Kristana, a na vrata je stao Gasper Krošelj.

Međutim, stvari su i dalje išle istim tijekom. Dakle – loše za Medveščak. Do kraja prvog perioda zabio je još Sean Semsler i tako su domaćini nakon prvog perioda imali već ogromnih 4:0. U drugom periodu ništa novo. Jedina stvar u kojoj se Medveščak isticao bila su isključenja, a sada je Richard Seeley dobio kaznu utakmice. Ipak, u 30. minuti Medvjedi su dobili najbolju priliku za pogodak, ali Brad Smyth nije iskoristio kazneni udarac.

Zato su domaćini iskorištavali svoje šanse i na kraju drugog perioda na semaforu je već pisalo – 7:0. Dva puta je zabio Marcel Rodman, a jedan pogodak je pridodao Francois Bouchard. Medveščak jednostavno nije imao odgovor na ubojite napade domaćina, a svoju igru nikako nisu uspjeli razviti.

Treći period je ipak donio počasni pogodak Medveščaka, a zabio ga je Brad Smyth, dvije minute prije kraja s igračem više, te se tako iskupio za ranije promašeni kazneni udarac. Igrači Vienne više nisu zabili, zadovoljili su se ionako visokom pobjedom. Krajnji rezultat je tako bio 7:1.

Teški poraz za Medvjede, ali Vienna trenutno igra najbolji hokej u ligi i bilo je teško očekivati iznenađenje. Međutim vodstvo i igrače Medveščaka mora brinuti činjenica da su pali praktički bez borbe, već nakon sedam minuta je sve bilo riješeno. Naš predstavnik već za dva dana gostuje u Salzburgu, gdje se nadamo puno boljoj predstavi Medvjeda.