Zimski sportovi

Novi poraz Olimpije, KAC briljirao

Martina Oštrić • nedjelja, 13.12.2009.

Nedjelja je hokejskoj EBEL ligi donijela zaključenje 32. kola. Osim Medveščakove briljantne pobjede nad Jesenicama, Zagrepčanima u prilog ide u poraz Olimpije od Vienna Capitalsa. KAC je petardom ispratio Red Bull, dok je Alba nanijela poraz trenutno vodećoj momčadi Graz 99ersima. U austrijskom dvoboju Linz je bio bolji od VSV-a...

Do nova dva boda na domaćem terenu mađarska Alba došla je protiv trenutno vodeće momčadi prvenstva Graz 99ersa. Već nakon prvih pet minuta Mađari preko Istvana Sofrona i Arpada Mihalyja imali vodstvo od 2:0. Do kraja trećine gosti su tek uspjeli smanjiti rezultat pogotkom Martina Orazea. Druga trećina donijela je samo jedan pogodak u mreži Sebastiana Charpentiera, i to tridesetak sekundi prije kraja perioda. Austrijanci su se početkom zadnjih 20 minuta približili na 3:2, no to je manje više sve što su u ovoj utakmici uspjeli napraviti. U 52. minuti Sofron drugim pogotkom stavlja pečat na zasluženu pobjedu Mađara i nova dva boda za sigurno šesto mjesto na tablici.

Lakše nego je izgledalo Linz je došao do pobjede protiv Villacha. Već nakon 15 sekundi utakmice domaćin je imao vodstvo pogotkom Lukasa Phillipa, koje momčad iz Villacha poravnala tek u 35. minuti. Jedini strijelac za goste bio je Roland Kaspitz. Dvije minute kasnije domaći koriste dva igrača više te ponovno odlaze u vodstvo, koje se u trećoj trećini samo povećavalo. Brad Purdie i Patric Leahy svojim su pogotcima u posljednjem periodu samo potvrdili pobjedu domaćina i dva nova boda.

KAC je na svom terenu imao dosta lak posao protiv Red Bulla iz Salzburga te ih ispratio sa peticom u mreži. Po dva pogotka pala su u prvoj i posljednjoj trećini, dok su navijači KAC-a svjedočili samo jednom golu u drugom periodu. Kod domaćina se istaknuo Jeffrey Tory sa dva pogotka i asistencijom.

Posljednje završena, a i nama najzanimljivija utakmica odigrana je u Ljubljani, između Olimpije i gostiju iz austrijskog glavnog grada. Gosti su bolje otvorili utakmicu pogotkom Benoita Grattona u šestoj minuti. Frank Banham je izjednačio u 11. minuti, a dok kraja trećine Capitalsi su poveli preko domaćeg dečka Davida Rodmana.

U drugom su periodu Slovenci iskoristili 'pet na tri' situaciju na ledu, te izjednačili rezultat. Ivo Jan iskoristio je asistenciju Banhama, te doveo svoju momčad na rezultatsku nulu. Ipak, do kraja trećine gosti su sa tri pogotka riješili utakmicu u svoju korist golovima Patricka Lebeaua, Davida Rodmana i Benoita Grattona. U posljednjoj trećini i Lebeau je došao do svog drugog pogotka, dok su Slovenci preko Burkea Henryja samo uspjeli ublažiti poraz.