Zimski sportovi

Olimpija pala, Jesenice proigrale

Borna Rupnik • subota, 12.12.2009.

Olimpija u petak nije uspjela ponoviti ono što je u utorak Medveščaku pošlo za rukom. Momčad iz Ljubljane glatko je poražena u Grazu, no za iznenađenje se pobrinuo drugi slovenski predstavnik: Jesenice su na svom terenu svladale Linz...

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka u prošlom su se kolu lige EBEL osladili bodovima kod prvoplasiranog Graza, no taj je poraz probudio 99erse. Olimpiji nisu ostavili ni zrno nade u uspjeh.

Eric Healey s dva je pogotka u prvoj trećini kažnjavao gostujuća isključenja, a na 3:0 povisio je David Cullen u 28. minuti, također s igračem više.

Vezane vijesti

Frank Banham uspio je smanjiti na 3:1 - a i to se zbilo u trenucima kada je Olimpija imala igrača manje na ledu - no Victor Lindgren i Markus Peintner u posljednjoj trećini postavljaju konačnih 5:1, čime se Graz odvojio na tri boda prednosti ispred Vienna Capitalsa. Olimpija ostaje na tri boda zaostatka za Medveščakom.

Slovenski su dan popravile Jesenice, koje su u sjajnoj utakmici nadigrale Linz i upisale drugu uzastopnu pobjedu. Black Wingsi dva su puta poveli, preko Patricka Leahyja i Philippa Lukasa, no Mitja Robar i Sabahudin Kovačević poravnavali su na 1:1, odnosno 2:2.

S tim se rezultatom ušlo u posljednjih šest minuta, a tada je uslijedio festival pogodaka. Andrej Makrov i Robert Sabolič donose vodstvo Jesenicama, Leahy dvije i pol minute prije kraja smanjuje na 4:3, ali Alexander Dück u zadnjoj minuti pogađa praznu mrežu Linza za završnih 5:3. Tako će Jesenice u nedjelju u Zagreb doći u vrlo dobrom raspoloženju.

Dvoboj Red Bulla i Albe Volan bio je još bogatiji pogocima. Domaćin je u Salzburgu poveo 3:0 golovima Michaela Siklenke, Ryana Duncana i Thomasa Kocha, ali Mađari su režirali prvi preokret.

Krisztian Palkovics, Viktor Tokaji, Daniel Fekete i David Bornhammar u razmaku od 13 minuta pogađaju za vodstvo Albe Volan 4:3, no ni tu nije bio kraj. Manuel Latuša izjednačio je na 4:4, a u produžetku Koch svojim drugim pogotkom donosi Red Bullu i drugi bod.