Zimski sportovi

Red Bull razmontirao Olimpiju

Borna Rupnik • srijeda, 09.12.2009.

Red Bull je u Salzburgu lakoćom svladao ljubljansku Olimpiju, što će posebno obradovati i sve simpatizere Medveščaka, a bolje je sreće bio drugi slovenski predstavnik. Austrijski je derbi pripao Vienna Capitalsima...

Priča dana u ligi EBEL svakako je pobjeda Medveščaka nad prvoplasiranom momčadi usred Graza, i to uz dva odlučujuća pogotka s igračem manje, a u borbi za osmo mjesto važan je bio i rezultat iz Salzburga, gdje je domaćin Olimpiju ispratio sa šest golova u mreži.

Sve je zapravo bilo gotovo nakon samo deset minuta igre jer je već tada na semaforu pisalo 3:0. Rane su pogotke postigli Welser, Koch i Filewich, usmjerivši vodu na mlin na Red Bulla. Do kraja utakmice pogađali su još Latuša, Wilson i Duncan te postavili konačnih 6:0.

Uporni hokejaši iz Jesenica za svoj su trud u Mađarskoj nagrađeni s dva vrijedna boda. Alba Volan povela je golovima Mihalyja i Alena, ali su Sabolič i Makrov još u prvoj trećini stigli poravnati rezultat. U 24. minuti za 3:2 precizan je opet Mihaly, no Robins ubrzo opet vraća stvari na početak.

Slovenci su potom u posljednjoj trećini čak četiri puta branili igrača manje, ali nisu primili pogodak te su izborili produžetak. U njemu su opet dominirali Mađari, no deset sekundi prije kraja Robar je iznenadio pokrivenog Satosaarija i zatresao mrežu za konačnih 4:3 za Jesenice.

Vienna Capitalsi pobjegli su Black Wingsima iz Linza na dva boda viška nakon pobjede u izravnom obračunu. Bečani su u Linzu proslavili petu pobjedu u nizu, ali tek nakon raspucavanja. Nakon 65 minuta igre bilo je 1:1, zahvaljujući Grattonu u 23. i Leahyju u 36. minuti. Odlučujući gol postigao je Casparsson.

Aktualni prvaci doživjeli su težak poraz u Villachu. KAC je poraz 6:2, uz dva pogotka Raffla te po jedan Lanzingera, Petrika, Kaspitza i Ferlanda. Poraz gostiju iz Klangenfurta ublažili su Craig i Pirmann. KAC je tako ostao na 31 bodu, a kako u petak na svom terenu dočekuje Medveščak, Zagrepčani bi se eventualnom pobjedom bodovno poravnali s Austrijancima.

• Obrisan korisnik10.12.2009. u 21:58
    Ok, ne moraš se ljutit ako ne znaš, samo pitam :)
  • Obrisan korisnik09.12.2009. u 08:18
    Da li netko zna što se gleda ako dva tima imaju isti broj bodova, gol razlika ili nešto dugo?